E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Cuda w bibliotece

Biblioteka Miejska w Cieszynie wyszła naprzeciw potrzebom dzieci i nastolatków spędzających wakacje w mieście. Dzięki grantowi z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego udało się kupić nowoczesne urządzenia, w tym drukarkę 3D i kreatywne pisaki. Wynalazki te pozwalają na tworzenie trójwymiarowych modeli. W sierpniu młodzi ludzie mają okazję testować ich możliwości.

W letniej ofercie biblioteki pojawiły się warsztaty pod nazwą „Wakacje w 3D”. Kto nie ma pomysłu na spędzenie ostatnich dwóch tygodni wolnych od nauki w szkole, może wpaść właśnie tam. W poniedziałki w pracowni multimedialnej odbywają się zajęcia z wykorzystaniem kreatywnych pisaków. Wtorki to czas przede wszystkim dla przedstawicielek płci pięknej. Dziewczyny mają okazję wykorzystać drukarkę 3D do stworzenia własnej biżuterii – bransoletek czy kolczyków. Środy z kolei zarezerwowane są na tworzenie modeli 3D, które przy pomocy drukarki zamieniają się w gotowe wyroby. Breloczek, podstawka pod pendrive czy model samochodu – to tylko niektóre z wielu pomysłów uczestników zajęć.

Ciekawostką jest możliwość zobaczenie własnego ciała w formie modelu 3D. Taką szansę daje specjalny skaner, który również stał się własnością Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

 

google_news