Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyn: Druhna wśród chmur

Fot. Z archiwum HZC

Druhny i druhowie z Hufca Ziemi Cieszyńskiej nie ustają w poszukiwaniu przygód. Niedawno znaleźli je… na niebie!

Z jednej strony czułam, że serce nadal mocno bije, miałam przyspieszony oddech. Z drugiej strony jednak czułam trudną do opisania wolność – opowiada druhna Alicja Łagodzińska o skoku ze spadochronem.

Członkini Hufca Ziemi Cieszyńskiej ponownie wzbiła się w powietrze, żeby poczuć trochę adrenaliny. Druhna wzięła udział w kursie spadochronowym organizowanym przez Harcerski Klub Spadochronowy w Aeroklubie Gliwickim. Jak ta przygoda się zaczęła? Od zwykłego marzenia przez cichutko wypowiedziane życzenie po świadomie podjęty czyn. Alicji w tej drodze pomogli bliscy i przyjaciele, wspierając i towarzysząc jej nieustannie.

Na początku kursu uczestnicy poznali trochę teorii. – Uczyliśmy się na czym polega spadochroniarstwo, jak zbudowany jest spadochron, co jest niezbędnym ekwipunkiem skoczka, mówiliśmy o chmurach, warunkach atmosferycznych – wymienia Alicja Łagodzińska. Jednak to wszystko wciąż działo się na ziemi. Jak mówi, dopiero po wzniesieniu w niebo, pojawiła się prawdziwa huśtawka emocji. Świadomość, że zaraz pomknie się z powrotem w kierunku ziemi obudziła stres, strach, szalone bicie serca, przyspieszony oddech, ale także poczucie wolności.

Fot. Z archiwum HZC

E-wydanie_d