Sport Cieszyn

Po odznakę kręć!

Fot. Krzysztof Marciniuk

W 1966 roku grupka pasjonatów rowerowych założyła Turystyczny Klub Kolarski PTTK ” Ondrszek”jako jeden z specjalizowanych klubów cieszyńskiego Oddziału PTTK „Beskid Śląski”. Przez kolejne dziesięciolecia klub starał się realizować zadania i idee PTTK .

Dla uczczenia 730-lecia powstania Księstwa Cieszyńskiego oraz 110-lecia istnienia polskiej turystyki zorganizowanej na Śląsku Cieszyńskim klub wyszedł z inicjatywą utworzenia odznaki kolarskiej PTTK do samodzielnego zdobywania. Po wielu przygotowaniach Oddział PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, przy wsparciu Powiatu Cieszyńskiego, ustanowił regionalną odznakę PTTK „Rowerem Dookoła Śląska Cieszyńskiego”.
Regulamin zdobywania odznaki jest dostępny tutaj, a książeczki do zbierania potwierdzeń i odznaki po spełnieniu wymogów regulaminowych nieodpłatnie można otrzymać w siedzibie Oddziału PTTK przy ul. Głębokiej 56 w Cieszynie. – Obecnie, u progu wakacji, z niepewnie rysującą się możliwością zagranicznych wojaży, poznanie na rowerze własnego regionu w jego historycznych granicach na pewno będzie wspaniałą alternatywą – mówi Zbigniew Pawlik, prezes TKK PTTK “Ondraszek”.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments