Wydarzenia Bielsko-Biała

Wybory 2020: Rozpoczęła się druga i ostatnia tura wyborów prezydenckich

Zdjęcia: Marcin Kałuski

Lokale wyborcze otwarte zostały o godzinie 7. Głosowanie potrwa do godziny 21. W tym czasie obowiązuje cisza wyborcza. Wybieramy jednego z dwóch kandydatów na urząd Prezydenta RP.

Przypomnijmy, że Okręgowa Komisja Wyborcza nr 38 w Bielsku-Białej obejmuje swym zasięgiem następujące powiaty: bielski, cieszyński, mikołowski, pszczyński, raciborski, rybnicki, wodzisławski, żywiecki oraz miasta na prawach powiatu: Bielsko-Białą, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory.

W I turze wyborów, która odbyła się dwa tygodnie temu 28 czerwca, głosowało w sumie 758764 osoby na 1026517 uprawnionych do głosowania. Oddano 2032 głosy nieważne. Jak będzie dzisiaj okaże się już niedługo. Pierwsze informacje o frekwencji podane zostaną po godzinie 12. Sądząc po informacjach podanych w piątek przez Państwową Komisję Wyborczą, obecna frekwencja może być wyższa niż w pierwszej turze – do spisu wyborców dopisały się bowiem kolejne osoby, również Polaków głosujących za granicą ma być więcej.

W samym Bielsku-Białej w pierwszej turze frekwencja wyborcza wyniosła 68,99 procent. Warto też przypomnieć, jak to było w 2015 roku. Wówczas w stolicy Podbeskidzia w pierwszej turze głosowania do urn poszło 55,18 procent uprawnionych, natomiast w drugiej turze nieco więcej, bo 55,34 procent.

KB_12_03