Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Dyżurny na medal

Fot. KPP Cieszyn

Zakończył się konkurs na najlepszego dyżurnego w województwie śląskim. Drugie miejsce zajął policjant z Cieszyna, asp. sztab. Krzysztof Krzempek.

W tegorocznych eliminacjach wojewódzkich udział wzięło 33 najlepszych dyżurnych, którzy reprezentowali 32 powiaty oraz Komisariat Autostradowy Policji. Dyżurni zostali wyłonieni na podstawie testów wiedzy przeprowadzonych wcześniej w ich macierzystych jednostkach. Zmagania najlepszych rozpoczęły się 2 października. Wtedy w siedzibie śląskiego garnizonu policji, mundurowi musieli zmierzyć się z testem wiedzy policyjnej, który obejmował problematykę z zakresu działania na stanowisku kierowania.

Spośród 33 policjantów wyłoniono pięciu, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w teście wiedzy.  Spotkali się oni po raz kolejny 10 października w KWP w Katowicach, aby rywalizować w drugim etapie konkursu – symulacji pracy na stanowisku kierowania w przypadku wystąpienia katastrofy komunikacyjnej.

Konkurs zwyciężył Maciej Młodzianowski z jednostki w Wodzisławiu Śląskim. Na podium znaleźli się także Krzysztof Krzempek (drugie miejsce) oraz Adrian Kmieciak z KMP w Zabrzu (trzecie miejsce).

google_news