E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Grota solna w przedszkolu

Dzisiaj do Przedszkola Terapeutycznego “Słoneczna Kraina” w Cieszynie zawitał św. Mikołaj. Radości nie było końca.

Powodem uśmiechów nie tylko na twarzach najmłodszych było otwarcie nowej groty solnej. Miejsca, którego mikroklimat uzupełniany tężnią solankową nie tylko wpływa leczniczo na ciało i umysł, ale przede wszystkim stymuluje zmysły oraz działa relaksująco. W grocie znalazły się więc leżaczki, ale także i kącik zabaw dla młodych odkrywców.

Wielkie otwarcie było także okazją do wspólnej sensorycznej zabawy, twórczych warsztatów i świątecznych zdjęć. Wielu rodziców miało także okazję do skorzystania z darmowych badań profilaktycznych najmłodszych, które pozwalają na wczesne wykrycie dysfunkcji w rozwoju dziecka do szóstego roku życia. I tak można było poradzić się fizjoterapeutów, logopedów, psychologów oraz surdopedagogów. Konsultacje w ramach akcji “Mikołajkowy bucik” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Zdjęcia: Katarzyna Lindert-Kuligowska

2
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
MiłkaMarian Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marian
Gość
Marian

Bardzo ciekawa inicjatywa. Mam nadzieję, że dzieciaki będą zdrowsze.

Miłka
Gość
Miłka

Niech dalej wszyscy robią wszystko za rodziców. Dzieci tylko na pokaz, a resztę zrobi przedszkole. Pobyt od otwarcia do zamknięca bez spania, żeby w domu dziecko ” padło” o 17 i spało do rana. Rodzice muszą odpocząć nawet jak nie pracują. W domu tylko komputer, komórka i masa zabawek, żeby mieć więcej od kolegów. Bezstresowe wychowanie i żądania wobec wszystkich, tylko nie od siebie. Przyszłość narodu!