Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyn: Jarmark pełen atrakcji

Fot. Pixabay.com

Ruszył Jarmark św. Mikołaja w Cieszynie, który potrwa do 23 grudnia. Kiermasz handlowy jest czynny codziennie, a na weekendy organizator – Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” – przygotował dodatkowe atrakcje i świąteczne niespodzianki.

6 grudnia o 17.00 zaplanowana jest msza św. roratnia w rotundzie św. Mikołaja, a o 18.00 ze Wzgórza Zamkowego na rynek wyruszy Cieszyński Orszak Świętego Mikołaja, by o 18.30 rozświetlić choinkę pod ratuszem. Przygrywać będzie kapela góralska „Torka”. 7 grudnia o 15.00 rozpoczną się występy na rynku – dzieci z Przedszkola nr 9, uczniów Akademii Dźwięku w Cieszynie „Daj Głos” oraz AGG – Amatorskiej Grupy Gitarowej. 8 grudnia od 13.00 będzie można posłuchać Zespołu Regionalnego „Mała Brenna”, dzieci z Przedszkola nr 8, duetu „Kasia & Błażej” oraz Miejskiej Orkiestry Dętej „Cieszynianka”.

Następny weekend również zapowiada się ciekawie. Nie braknie m.in. popisów kolejnych przedszkolaków, karaoke, kolęd w laserach, warsztatów pieczenia ciasteczek, a na koniec – 15 grudnia o 17.00 będzie można przyjść po Betlejemskie Światło Pokoju i cieszyć się występem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
7 miesięcy temu

Siatka wojskowa gratis