Żywiec Przygarnij mnie

Kudłaty milion dolarów

Fot. Beata Stekla

Kiedy Gałgan trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu wyglądał jak siedem nieszczęść: był straszliwie zaniedbany, a jego długa sierść zamieniła się w dredy. Doprowadzenie psa do porządku wymagało nie lada zachodu, bowiem zwierzak nie przepada za czesaniem. Ale w końcu cierpliwość opiekunów została nagrodzona i dzisiaj Gałganek wygląda jak milion dolarów.

Zęby pieska mają też skłonność do pokrywania się kamieniem, więc trzeba dbać o jego regularne usuwanie. Psisko ma około 12 lat, co odcisnęło piętno na jego kondycji. Zwierzak szybko się męczy, przez co nie wymaga długich i forsownych spacerów. Najchętniej zamieszkałby w domu z ogrodem lub bloku. W schronisku Gałgan został wykastrowany, odrobaczony, zaczipowany i zaszczepiony.

Żywieckie przytulisko mieści się przy ulicy Kabaty 2. W tygodniu zaprasza chętnych do adopcji między 9.00 a 14.30, w soboty od 9.00 do 12.00. Telefon: 694 475 951, e-mail: [email protected], strona internetowa: futrzanylos.pl, Facebook: Schronisko dla Zwierząt Żywiec Stowarzyszenie Futrzany Los.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Borys
Borys
2 lat temu

Wyglądał jak siedem nieszczęść, a teraz wygląda jak dziesięć nieszczęść