Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Jeden czatował, drugi malował. Wpadka grafficiarzy

Fot. KPP Cieszyn

W połowie tego tygodnia nocną porą, policjanci kryminalni z cieszyńskiej komendy, kontrolowali różne zakamarki Cieszyna. Po 1.00, w jednej z bocznych uliczek niedaleko centrum zauważyli mężczyznę, który nerwowo się rozglądał. Na widok zbliżających się osób zaczął… gwizdać i klaskać.

Policjanci podejrzewali, że stoi on na czatach i próbuje kogoś ostrzec. W momencie gdy się zorientował, że jest obserwowany usiłował uciec. Został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie zatrzymania krzyczał, żeby ostrzec kolegę. Policjanci zauważyli, jak jego kolega niszczy nową elewację budynku, rozprowadzając farbę na ścianie – relacjonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Na widok zbliżających się funkcjonariuszy mężczyzna porzucił trzymane w ręce pojemniki ze sprayem i usiłował uciekać, odrzucając po drodze rękawiczki oraz zasłaniający twarz „komin”. Po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 29-letniego mieszkańca Cieszyna, policjanci znaleźli inne pojemniki z farbą w sprayu. Sprawca pomalowania elewacji usłyszał zarzut dokonania przestępstwa zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim, popełniony w warunkach recydywy. Mężczyzna był już bowiem karany za podobne “popisy”. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności. Drugi ze sprawców może liczyć się z karą do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Cieszyn

Właściciele budynku oszacowali straty na około 50 tys. zł. Obaj 29-latkowie staną przed sądem. – Osoby poszkodowane, będą mogły również dochodzić od sprawcy, zwrotu kosztów poniesionych w związku z usunięciem szkody. Sąd może, poza wymierzeniem kary pozbawienia wolności, orzec jeszcze nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, chyba że zdecyduje się orzec obowiązek naprawienia szkody lub obowiązek zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Śledczy obecnie prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Niewykluczone są kolejne zatrzymania – mówi Krzysztof Pawlik.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
1 miesiąc temu

Nie łaska napisać gdzie konkretnie

Szkoda
Szkoda
1 miesiąc temu

29 lat A dalij gupi. Mogli se na głośno mówiący ustawić albo walkietalkie. A tak na serio to bym im ręce z rzyci powyrywał. Pojebańcy pojebani.

Michoł Łanioł
Michoł Łanioł
1 miesiąc temu

Heniu zrob to za 10tys to biore Cie do roboty od zaraz

Heniek
Heniek
1 miesiąc temu

Ta elewacja była chyba pozłacaną albo cieszynioki mają inną walutę.

Sfinks
Sfinks
1 miesiąc temu
Reply to  Heniek

Kolego nie znasz się więc nie pisz w tym temacie. Jeśli ktoś pomaluję Ci fasadę kamienicy to sorry ale czyszczenie nic nie da bo zostanie odbarwienie i trzeba pomalować wszystko …. mało tego w tamtym rejonie trzeba wszystko uzgodnić z konserwatorem zabytkow.