Cieszyn ma okręgówkę! – ZDJĘCIA

W szlagierze kolejki skoczowskiej klasy A Błyskawica Kończyce Wielkie uległa 0:1 Piastowi Cieszyn. Oznacza to, że na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zespół trenera Arkadiusza Wrzesińskiego zapewnił sobie tytuł mistrzowski i awans do okręgówki!

W pierwszej połowie kibice obejrzeli szybkie widowisko z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Jako pierwsi szanse na otwarcie wyniku mieli gospodarze, ale ekipę lidera z opresji uratował jej golkiper Damian Ferfecki. Z kolei między słupkami drużyny prowadzonej przez Sławomira Macheja świetną partię rozgrywał Bartłomiej Hanus, który przed przerwą wygrał pojedynek sam na sam z Marcelem Kojmą i zatrzymał Ireneusza Jelenia, gdy ten egzekwował rzut karny za zagranie ręką jednego z defensorów Błyskawicy.

Po przerwie zarysowała się przewaga cieszynian, którzy raz po raz nękali swoimi atakami defensywę miejscowych. Ich natarcia przyniosły efekt w 57. minucie gry, gdy do siatki trafił Marcel Kojma. Kolejne ataki z obu stron nie przyniosły już rezultatu bramkowego i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Piasta. Trzy punkty zapewniają zespołowi z Cieszyna tytuł mistrzowski i awans do okręgówki.

Błyskawica Kończyce Wielkie – Piast Cieszyn 0:1 (0:0)
0:1 Marcel Kojma (57′)