E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Jubileuszowa wymiana

W sali sesyjnej cieszyńskiego ratusza gościli uczniowie z wymiany partnerskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego i Grimmelshausen Gelnhausen Gymnasium. Gości tradycyjnie powitał burmistrz miasta, Ryszard Macura.

Tegoroczna wymiana przybrała wymiar szczególny. W tym roku mija bowiem dokładnie 25 lat współpracy ze szkołą niemiecką Grimmelshausen Gelnhausen Gymnasium. Przyjaźń, która rozpoczęła się w 1992 roku, zaowocowała licznym udziałem uczniów oraz zaangażowaniem nauczycieli.

Podczas spotkania w ratuszu burmistrz skierował podziękowania zarówno pod adresem gości, jak i gospodarzy wymiany. Goście przybyli do Cieszyna 23 maja, z opiekunami – Norbertem Bechtoldem oraz Larsem Bürkerem. Mieszkając w polskich rodzinach mają okazję poznać zwyczaje panujące w goszczących ich domach, kulturę i tradycję.

Na uczestników wymiany czeka wiele atrakcji, między innymi wycieczka do Krakowa i Wisły, wspólne grillowanie i zwiedzanie zabytków naszego miasta. Na ostatni dzień pobytu organizatorzy przewidzieli obchody jubileuszu wymiany.

 

google_news