Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka

Cieszyn: Kenia zatrzymana w kadrze

Od 2 czerwca w Galerii Ceglanej, mieszczącej się w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”, prezentowana będzie wystawa fotografii pt. „Jumbo Kenia”. Jej autorami są Jerzy Chachlowski i Ryszard Stawowy.

Wystawa jest efektem podróży autorów fotografii do Kenii. Jerzy Chachlowski odwiedził ten kraj w 2011 roku, Ryszard Stawowy był tam w roku 2007. Fotograficy mieli okazję wziąć udział w safari na terenach rezerwatów Tsavo East i Masai Mara, odwiedzili też wioski Masajów i Samburu. Powstały tam niezwykłe obrazy – mówi Agnieszka Pawlitko z COK „Dom Narodowy”.

Zdaniem autorów wystawy, „przekazanie pełni egzotyki słowem i obrazem nie jest możliwe i w żaden sposób nie zastąpi osobistego udziału w przygodzie, która uświadamia, jak krucha jest dzika przyroda pod wpływem ekspansji człowieka”. Jerzy Chachlowski i Ryszard Stawowy są członkami Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje prace o różnorodnej tematyce prezentowali już na wystawach m.in. w Cieszynie, Czeskim Cieszynie, Hawierzowie, Pawłowicach i Skoczowie.

Wystawa będzie czynna do końca czerwca.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments