Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyn: Kiermasz z książkami. Dla każdego coś się znajdzie

Fot. Pixabay.com

Kiermasze używanej książki cieszą się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie niesłabnącym zainteresowaniem. Również i przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia będzie można nabyć za niewielkie pieniądze coś do poczytania, zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Kiermasz zbiegnie się w czasie z jarmarkiem świątecznym na Starym Targu.

– Jak zawsze kiermasz może być okazją do uzupełnienia swojego księgozbioru lub wybrania prezentu dla bliskiej osoby bez uszczuplania przy tym zbytnio domowego budżetu. Liczymy na to, że każdy miłośnik książek znajdzie dla siebie coś wyjątkowego wśród pozycji z wielu dziedzin nauki, a może po prostu ciekawą lekturę na zimowy wieczór – przekonuje Izabela Kula, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Książki dla dorosłych są dostępne w holu biblioteki na pierwszym piętrze, natomiast oddział dla dzieci organizuje choinkowy kiermasz książkowy w nieco innej formule. – Na bibliotecznej „choince”, w witrynie biblioteki, znajdą się książki opakowane w szary papier z oznaczeniem grupy wiekowej, dla której są przeznaczone. Będzie więc można wybrać na prezent książkę – niespodziankę, która na pewno ucieszy młodych czytelników – dodaje Izabela Kula.

Oba kiermasze będą czynne od 2 do 23 grudnia w godzinach otwarcia biblioteki.

google_news