E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Klasa z patronatem. Firma pod rękę ze szkołą

Zespół Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera podpisała umowę współpracy z firmą MDM NT. Dzięki temu już w nowym roku szkolnym powstanie klasa patronacka w zawodzie mechatronika.

– Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśla, że istnieje konieczność odbudowy szkolnictwa branżowego, a proces ten musi się odbywać w ścisłej współpracy z pracodawcami. Dzisiejsza uroczystość jest najlepszym tego przykładem. Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie cieszyńskim, która podpisała umowę patronacką w zawodzie mechatronik. Klasa w całości będzie odbywała praktyki zawodowe w jednym zakładzie, w firmie MDM.NT – mówiła podczas uroczystości Bożena Cholewa, dyrektor ZST w Cieszynie. Firma MDM NT, która swoje korzenie ma w Cieszynie zajmuje się produkcją membran poliuretanowych wykorzystywanych m.in. przy produkcji piłek, butów trekkingowych czy sportowych kurtek.

W uroczystościach podpisania umowy udział wzięli m.in. Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński, Janina Żagan, wicestarosta powiatu cieszyńskiego, Krzysztof Kasztura, wiceburmistrz Cieszyna, a także Monika Szlauer z Akademii WSB wydziału zamiejscowego w Cieszynie. Uczniowie przedstawili zebranym efekty zdobytej wiedzy w postaci projektów, które samodzielnie wykonali.

Zdjęcia: Katarzyna Lindert-Kuligowska

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o