Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyn: Kultura w plenerze

Fot. Z archiwum organizatorów

Wakacje właśnie się rozpoczynają, a to oznacza, że nadchodzi czas na tradycyjne letnie propozycje Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”.

28 czerwca rusza „Lato z Muzyką” – cykl bezpłatnych kameralnych koncertów w parku Pokoju. Spotkania odbywać się będą przez osiem kolejnych niedziel lipca i sierpnia, zawsze o 16.00, ale jak zaznaczają organizatorzy – wyłącznie przy warunkach atmosferycznych sprzyjających delektowaniu się dźwiękami w plenerze. Imprezę zainauguruje występ zespołu „Nivel”. Udział w koncertach jest bezpłatny.

3 lipca na cieszyński rynek wracają z kolei „Wakacyjne kadry”, czyli filmowe piątki i koncertowe soboty przez całe lato. Przed nami dwa miesiące z nowościami wyświetlanymi na dużym ekranie w unikatowym klimacie nadolziańskiej starówki. Projekcje odbywać się będą zawsze o 21.30, a jako pierwszy zostanie pokazany film „W labiryncie”. Sobotnie kameralne koncerty z kolei będą odbywać się zawsze o 19.00 w różnych zakamarkach Cieszyna, czasami zupełnie niespodziewanych. Na początek, 4 lipca, będzie można posłuchać grupy muzycznej „Madame Jean Pierre” przed budynkiem oranżerii Zamku Cieszyn.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments