E-edukacja Cieszyn

Cieszyn: Liceum bliżej teatru

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Melchiora Grodzieckiego z oddziałami gimnazjalnymi w Cieszynie podpisało porozumienie o współpracy z Teatrem Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie.

Podpisy pod dokumentem rozpoczynającym wspólne działania złożyli ks. Tomasz Sroka, dyrektor ogólniaka, oraz Petr Kracik, dyrektor Teatru Cieszyńskiego za Olzą, w ramach którego funkcjonują Scena Polska, Scena Czeska oraz Scena Lalek „Bajka”.

Celem porozumienia jest nawiązanie współpracy w zakresie realizacji wspólnych zadań. Chodzi tutaj o wspomaganie wielopłaszczyznowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego młodzieży, rozwijanie wrażliwości aksjologicznej oraz stworzenie możliwości nabycia podstawowych umiejętności aktorskich oraz dziennikarskich dla uczniów klas licealnych.

Młodzież uczęszczająca do Katolickiego LO w Cieszynie będzie miała szansę uczestniczyć w procesie powstawania spektakli Teatru Cieszyńskiego – w próbach otwartych, zajęciach dydaktycznych związanych z tematyką funkcjonowania teatru, czy w panelach dyskusyjnych dotyczących recenzowania spektakli teatralnych. Wszystko w ramach programu „Teatr i Szkoła”.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments