Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Deszcze niespokojne…

Fot. Pixabay.com

Nad naszym regionem przechodzą obfite deszcze. Dla południowej części województwa śląskiego został wydany drugi stopień zagrożenia intensywnymi opadami, które mogą doprowadzić do podtopień, a nawet tzw. powodzi błyskawicznych.

Jak zapowiadają meteorolodzy, intensywne opady deszczu na południu Polski będą trwały przynajmniej do czwartku 23 maja i w dużej mierze będą wiązać się z burzami. Suma opadów może osiągać 40-70 mm w ciągu doby.

„Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych” – taką informację opublikował wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments