Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Tajemnicza konferencja w starostwie (aktualizacja)

Władze powiatu żywieckiego organizują dzisiaj (22 maja) konferencję “Słoneczna Żywiecczyzna”, na której pojawić ma się wielu znaczących polityków w regionie.

W trakcie konferencji, która rozpocznie się o 15.00, “ogłoszone zostaną ważne informacje dla terenu Żywiecczyzny. Konferencja odbędzie się z udziałem przedstawicieli rządu RP, Sejmiku Województwa Śląskiego i samorządowców.”

Ale powiatowi włodarze nie chcą zdradzić o co dokładnie chodzi. Wiadomo natomiast, że jej termin – 22 maja – nie jest przypadkowy, bo już 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Ponoć sama konferencja ma być tak istotna, ważna i niesamowita, że aż prowadzona będzie z niej bezpośrednia relacja telewizyjna w Internecie.

Konferencję będzie można oglądać pod adresem: http://zywiec.powiat.pl/rada-powiatu/transmisja-sesji-rady-powiatu.html

***

Podczas konferencji ma zostać podana informacja o pozyskaniu przez Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu dotacji na projekt “Słoneczna Żywiecczyzna”. W sumie 11 gmin otrzymało ponad 26 mln zł z unijnej dotacji (wnioskowano o ponad 52 mln zł) i ponad 26 mln zł z budżetu państwa. Decyzję w sprawie unijnego dofinansowania “zaklepał” Zarząd Województwa Śląskiego już 15 maja. Oprócz Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu dofinansowanie otrzymały: Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku – projekt: “Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE dla budynków mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego” (po 10,2 mln zł unijnej dotacji i z budżetu państwa) oraz gmina i miasto Czerwionka-Leszczyny – projekt: Zakup i montaż urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii w Czerwionce-Leszczynach (po 10,9 mln unijnej dotacji i z budżetu państwa). W tym ostatnim przypadku naprawdę jest czego gratulować, bo wysokość dotacji jest spora jak na jedną gminę.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Łękawica nie dostała ? 🙁

VIP
VIP
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie dostała. Wtopa – wniosek nie został rozpatrzony… Gmina która kiedyś słynęła z pozyskiwania środków UE…

kasandra
kasandra
1 rok temu

Pic na wodę fotomontaż przedwyborczy. Jeżeli kogoś stać na wyłożenie 50 tys. na pompę ciepła to z pewnością już taką ma. Albo piec na pelet czy ekogroszek, bądź gaz. A biedny, który pali w kopciuchu dalej w tym kopciuchu palił będzie.

Obywatel
Obywatel
1 rok temu

Przed poprzednimi wyborami do samorządów tez była kasa na szpital…. Ówczesny starosta i burmistrz z bilboardów mamili ludzi obietnicami. Teraz pewnie też tak to się skończy

0010
0010
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Finansowanie szpitala jest w 100% zapewnione proszę sobie potwierdzić u Starosty 🙂

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Takie rzeczy trzeba przywozić na specjalną konferencję? Na 4 dni przed wyborami? Do dotacji (chwała) trzeba chyba mieć jeszcze własną kasę aby ją wykorzystać. Jeśli przydzielono 26 mln (nie mało) a wnioskowano o ponad 52 mln no to nie taka znowu rewelacja. Ale czy rachunek się zgadza? bo coś zagmatwane. Czy Rybnik, Czerwonka- Leszczyny też kwalifikują się do “Słoneczna Żywiecczyzna”?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jeśli można konferencję oglądać w internecie to nie jest tajemnicza. Politycy mają prawo do “intymności” we własnym gronie, że dziennikarze nie muszą być wtajemniczani w temat, zapraszani. Mają prawo do zrobienia niespodzianki tuż przed wyborami. Może w poważnej informacji dla Żywiecczyzny będzie mini pięćset plus…