Sport

Cieszyn ma lidera klasy A

TS 1909 Piast Cieszyn zremisował 1:1 z Błyskawicą Kończyce Wielkie w meczu 12. kolejki skoczowskiej klasy A. Jeden punkt wystarczył jednak ekipie z nadolziańskiego grodu, by wskoczyć na fotel lidera tabeli.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście i to oni jako pierwsi trafili do bramki. W 39. minucie najlepszy na boisku defensor Błyskawicy Bartosz Parchański pewnie wyegzekwował “jedenastkę” podyktowaną przez arbitra za faul w polu karnym. Na przerwę podopieczni trenera Dariusza Owczarczyka schodzili z jednobramkową zaliczką.

Tuż po zmianie stron gospodarze wyrównali. W 52. minucie sprytem w polu karnym przyjezdnych wykazał się Rostislav Groš i było 1:1. Do końca meczu obie ekipy stworzyły jeszcze po kilka szans na zmianę rezultatu, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Dzięki takiemu wynikowi drużyna prowadzona przez Marka Bakuna zajęła miejsce na szczycie ligowej tabeli.