Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Obrady powiatowej rady. Nowy radny ślubował

Fot. z serwisu Starostwa Powiatowego w Cieszynie

W ostatni wtorek miesiąca, czyli 26 stycznia, obradowała XXV sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego. Porządek obrad został wypełniony w niespełna dwie godziny.

Zaraz na samym początku, miało miejsce ślubowanie nowego radnego, Czesława Chrapka. Objął on wygaszony po Beacie Macurze, mandat w okręgu wyborczym nr 5 w Skoczowie, z listy nr 10 zgłoszonej przez KW Prawo i Sprawiedliwość.

Jak wyjaśnił Stanisław Kubicius, przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, wygaśnięcie mandatu radnej było skutkiem wyroku skazującego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Cieszynie w drugiej połowie roku 2019. Uprawomocnienie nastąpiło 16 czerwca 2020 roku po podtrzymaniu wyroku przez Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej. Właśnie z tym dniem skoczowska radna utraciła mandat.

Rozpoczęła się w tej sytuacji procedura objęcia mandatu przez kolejnego kandydata z listy wyborczej, który uzyskał najwyższą liczbę głosów. Trwało to bardzo długo. – Odpis orzeczenia sądu, wraz z klauzulą wykonalności w stosunku do skazanej Beaty M., otrzymałem dopiero w ostatnich dniach grudnia minionego roku. Równie późno odpis orzeczenia dotarł do Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej, prowadzącego czynności związane ze zmianą radnego – wyjaśnił Stanisław Kubicius.

Przed ślubowaniem Czesława Chrapka, Rada Powiatu Cieszyńskiego uczciła minutą ciszy, pamięć zmarłego 1 stycznia 2021 roku, radnego Janusza Dziedzica. Jego niespodziewany zgon spowodował wygaśnięcia sprawowanego mandatu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pedagog
Pedagog
1 miesiąc temu

Czy może ktoś wie co to jest to co siedzi ??? Po mojemu to jeden uczestnik programu “”CHŁOPAKI DO WZIĘCIA””

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Takie nieszczęścia wśród radnych a rada daje sonie radę. Mandaty wygasają i jak tu rozpalić z powrotem. Nie darmo nazywa się rada.

Oset
Oset
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Może ta wygaszona mogłaby się starać o przyjęcie do radę ekonomicznej u nas w parafii

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

Niemożliwe, tam muszą być rozpalone.

Oset
Oset
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Ale reputacja odpowiednia 😉

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

Odpowiednia ale status nieodpowiedni.

poszeł
poszeł
1 miesiąc temu

Kopia wicemarszałka.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  poszeł

Nie poznaję nie jest odwrócony plecami.