Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Po prawko z SMS-em

W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie wdrożono system powiadamiania informujący o możliwości odbioru zamawianych dokumentów.

Każdy mieszkaniec, który we wniosku o wydanie dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy poda numer telefonu, otrzyma zwrotną wiadomość SMS z informacją „Dokument gotowy do odbioru. Zapraszamy do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie”. Wiadomość SMS-owa zostanie wygenerowana automatycznie w momencie dostarczenia zamawianych dokumentów do urzędu.

Zmiana ta ułatwi życie mieszkańcom, którzy nie będą już musieli dzwonić do urzędu, ani śledzić informacji w Internecie, aby dowiedzieć się, czy ich dowód rejestracyjny lub prawo jazdy są gotowe do odbioru. Urzędy powinny się unowocześniać oraz wprowadzać nowe technologie i różne udogodnienia dla obywateli. Wspomniana innowacja po uruchomieniu systemu internetowej rezerwacji terminów to kolejna zmiana na lepsze w Wydziale Komunikacji naszego starostwa – mówi Christian Jaworski, członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego.

Od kilku miesięcy, o czym warto wiedzieć, bez zbędnego czekania w kolejce, można się umówić na wizytę w Wydziale Komunikacji za pośrednictwem internetowego systemu rezerwacji terminów, korzystając z adresu: https://www.powiat.cieszyn.pl/szybkieMenu/internetowa-rezerwacja-terminow

google_news