Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Początek tygodnia bez nowych zakażeń (aktualizacja)

O 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, poinformowało w poniedziałkowy poranek Ministerstwo Zdrowia. Na terenie kraju zmarły cztery kolejne osoby.

Od początku epidemii w potwierdzono w Polsce 1905 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W województwie śląskim –  206  (6 zgonów). Ta czarna statystyka w cieszyńskim regionie nie powiększyła się. Nie odnotowano też nowych przypadków zakażeń. Pytanie, co przyniosą najbliższe godziny…

Aktualizacja

Sanepid udostępnił dane statystyczne dotyczące sytuacji w powiecie cieszyńskim. Na ten moment pod nadzorem epidemiologicznym jest 528 osób. W szpitalach, ze względu na podejrzenie zachorowania,  leczonych jest 16 mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Aktualnie w kwarantannie lub izolacji przebywają 264 osoby.

W minionym tygodniu, czyli od 24 do 30 marca, w powiecie cieszyńskim były 33 przypadki  zakażenia koronawirusem, potwierdzone laboratoryjnie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Hahahah wyszło szydło z wora! trzy i pół tysiąca TESTÓW wykonano do tej pory W CAŁYM WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM!!! A wiec tak – zarażonych mamy na Śląsku na dzień dzisiejszy ok. 100 000 osób. Jak widac “państwo” w doopie ma zdrowie obywateli w związku z czym ja w doopie mam zarządzenia “państwa”!!!

Jolka
Jolka
1 miesiąc temu

Dajcie testy- oni wszyscy chcą jak najszybciej kajdany.bydlo uwielbia być bydłem. W Polsce statystyki podają iż każdego roku, każdego miesiąca umiera jakieś 400tysiecy osob na NIEKORONAWIRUSA. W obecnych niebezpiecznych czasach naturalnie umiera 400tysiecy osob a z powodu zatrważającego wirusa 31 osób. na szczęście terroryści odpuścili przerażeni korona-wirusem przestali nam zagrażać.

Gustav
Gustav
1 miesiąc temu

Te 33 przypadki to sa nowe przypadki w tym tygodniu czy calkowita liczba?

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Tytuł powinien brzmieć: z początkim tygodnia na terenie Cieszyna NIE PRZEPROWADZONO ŻADNYCH TESTÓW!!!

olek
olek
1 miesiąc temu

Witam, taka prośba od mieszkańców powiatu cieszyńskiego, jako że zamknięto nasz sanepid czy jest szansa że ktoś z Państwa redakcji mógłby się skontaktować z rzecznikiem szpitala w Cieszynie i dowiedzieć się o obecnej sytuacji w naszym powiecie, nigdzie nie mamy dostępu do takich informacji, sanepid z B-B który pełni obowiązki w zastępstwie też nie informuje o sytuacji.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  olek

Jest sytuacja wyjątkowa, nie liczyłbym na precyzyjną informację. Informują redaktorzy jak mogą, gdzie zdobędą informacje. A są miejsca gdzie odmawiają ich. Na przykład włodarze gmin, którzy chcieliby znać ilość zakażonych w swojej gminie – takiej informacji nie dostaną, dostali odmowę z sanepidu. Jest sytuacja wyjątkowa, dynamiczna. Informacją zarządza nie rzecznik szpitala lecz sanepid.

olek
olek
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Oczywiście ja nie oczekuję aż tak dokładnych informacji, wystarczy taka jak pojawiła się w dniu dzisiejszym, ogólna ilość potwierdzonych przypadków w powiecie cieszyńskim.

Ola
Ola
1 miesiąc temu
Reply to  olek

Nie podają ponieważ wg moich obliczeń wynika, że w pow cieszyńskim mamy prawie 20% zachorowań woj. śląskiego. Jak się to ma do gęsto zaludnionego Górnego Śląska

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

Metodologia “twoich” obliczeń?

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu
Reply to  olek

Nie oczekuj ŻADNYCH informacji – do “pełniącego” obowiązki Sanepidu w B-B się nie dodzwonisz w ogóle :D:D:D Za to policyjna propaganda nadawana z głośników na ulicach B-B działa jak w szwajcarskim zegarku – im najwyraźniej funduszy nie brakuje to i telefon odbiorą…