Sport Cieszyn

Skrócony sezon. Mali łyżwiarze mieli ochotę na więcej

Fot. z archiwum KS Cieszyn

Zagrożenie koronawirusowe skróciło sezon łyżwiarski. Mimo tego, zimowe tygodnie były dobre dla zawodniczek Sekcji Łyżwiarstwa Figurowego KS Cieszyn.

Kamila Paś i Oliwia Gawęda startowały w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w tym roku odbywała się w Cieszynie. Julia Mrozek i Wanda Mrozek zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Młodzików. Miał to być powrót cieszynian na tę imprezę po czterech latach nieobecności, ale niestety mistrzostwa zostały odwołane.

Osiem zawodniczek, w tym debiutantka Paulina Gunia, brało udział w dziewięciu ogólnopolskich zawodach i jednych międzynarodowych. Dziewczynki dwukrotnie stawały na podium. Wanda Mrozek zajęła 2. miejsce w klasie brązowej na zawodach „Złota Łyżwa Podhala”, a Oliwia Gawęda była trzecia w klasie Junior Młodszy B na zawodach „Opolska Łyżwa”. Niewątpliwym sukcesem było też 7. miejsce Julii Jarco w klasie brązowej na zawodach w Opolu, która cały ten sezon rywalizowała z zawodniczkami starszymi od siebie.

Sukcesów sportowych być może byłoby i więcej, gdyby nie przedwczesne zakończenie sezonu w kraju. Klub planował bowiem wystawienie nowego zawodnika w klasie wstępnej – Mikołaja Słobodziana oraz po raz pierwszy dwóch zawodniczek-amatorek Kamili Chmiel i Sary Kopoczek, które miały zadebiutować w kategoriach dodatkowych. Prężnie działała szkółka łyżwiarska, do której trafiło sporo wspaniałych dzieci, które – taką nadzieję mają trenerzy – zasilą w przyszłości kadrę klubu. Odbywały się ponadto zajęcia dla dorosłych, które cieszyły się ogromną popularnością. O formę przygotowanie zawodniczek dbali trenerzy Lukáš Rakowski, Laura Raszyková, Jakub Kršňák i Terezie Houšková.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments