Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Cieszyn: Podzielili się krwią

Fot. ZK w Cieszynie

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie z Oddziałem Zewnętrznym w Bielsku Białej włączyli się do ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe z okazji 100-lecia powstania służby więziennej.

– Krwiodawcy z Zakładu Karnego w Cieszynie od szeregu lat aktywnie biorą udział w akcjach honorowego krwiodawstwa, utożsamiając się z potrzebami lokalnej społeczności oraz przyczyniając do złagodzenia deficytu krwi w placówkach służby zdrowia i bankach krwi – mówi Tomasz Głasek, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie.

Oprócz indywidualnych zbiórek więziennicy włączali się w takie akcje jak „Nasza krew – nasza Ojczyzna”, czy „Wampiriada”, która organizowana była przez cieszyńskich studentów. Od początku tego roku oddali łącznie już 9 litrów krwi.

Fot. ZK w Cieszynie

– Zachęcamy do wstąpienia w szeregi honorowych dawców krwi i dawców szpiku kostnego. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, a oddając krew darujemy drugiemu człowiekowi to co najcenniejsze – zdrowie, a nawet życie – dodaje Tomasz Głasek.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments