Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Fot. Polska Policja

Służba policjanta nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru po pracy. Udowodnił to funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, który w czasie wolnym zatrzymał w pościgu złodzieja sklepowego.

Około 6.00 rano w Cieszynie policjant zauważył w sklepie mężczyznę, z którym już wcześniej miał do czynienia podczas swojej służby. Zwrócił uwagę na zostawiony przez niego przy drzwiach wejściowych kosz z zakupami. W tym właśnie momencie wspólnik mężczyzny wszedł do sklepu, sięgnął do wózka z towarem zabrał z niego butelki z markowym alkoholem i wybiegł na zewnątrz.

– Policjant wybiegł za nim, ale sprawcy już nie było, więc wsiadł do swojego samochodu i zaczął szukać złodziei w okolicy. Jednego z nich zauważył w rejonie skrzyżowania ulic Kubisza i Chrobrego. Na jego widok sprawca kradzieży zaczął uciekać, ale policjant po krótkim pościgu zatrzymał go. Złodziej nie miał zamiaru się poddawać, lecz został przez mundurowego szybko obezwładniony, a następnie przekazany w ręce policjantów z patrolu interwencyjnego – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Skradziony towar trafił do sklepu, a zatrzymany do policyjnego aresztu. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty: między innymi kradzieży rozbójniczej, naruszenia nietykalności funkcjonariusza oraz zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych, za które teraz sąd może skazać go na 10 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Julka
Julka
1 rok temu

Brawo.Niestety w samej policji takie zachowania po służbie są w większości wyśmiewane i pogardzane bo liczy sie głównie,, nie robienie innym policjantom roboty,,. Albo się jest policjantem albo kukłą w mundurze która przyszła na 8 godzin do,, firmy,, a takich jest 90% co smutne ale prawdziwe.

Kris
Kris
1 rok temu
Reply to  Julka

Idź bądź mądra gdzie indziej.