Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Śmiertelny wypadek na ul. Hallera (aktualizacja)

Fot. Michał Cichy

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych, na wysokości os. Mały Jaworowy.

Rzecznik prasowy cieszyńskiej policji Krzysztof Pawlik informuje, że w związku z potrąceniem pieszego na ul. Hallera w Cieszynie, obecnie droga do skrzyżowania ul. Górnej z Hallera do skrzyżowania ul. Hallera i Tysiąclecia jest nieprzejezdna. Szczegóły podane zostaną po zakończeniu działań śledczych.

Jak dowiedzieliśmy się od okolicznych mieszkańców, to miejsce, w którym kierowcy często jeżdżą z niebezpieczną prędkością, wywołując obawy u przechodniów.

Z Krajowej Mapy Zagrożeń wynika, że w tym miejscu w ostatnich 4 latach doszło do czterech wypadków. W listopadzie 2019 doszło do zderzenia samochodu z motorem. We wrześniu 2020 na przejściu dla pieszych lekko ucierpiał przechodzień. We wrześniu 2021 został ciężki ranny pieszy, po potrąceniu. We wrześniu 2022 pieszy był lekko ranny.

Aktualizacja

– Około godziny 10.30 na ul. Generała Józefa Hallera w Cieszynie miał miejsce wypadek drogowy z udziałem pieszego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący skodą 75-latek, mieszkaniec Cieszyna, jadący w kierunku ul. Górnej, potrącił pieszego, również mieszkańca miasta, znajdującego się na tym przejściu. Niestety, pieszy zginął na miejscu zdarzenia. Kierujący był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Na miejscu zostały wykonane czynności procesowe z udziałem prokuratora i policjantów śledczych. Dokładne okoliczności i przebieg tego zdarzenia będą wyjaśniane – głosi oficjalny komunikat rzecznika cieszyńskich mundurowych, Krzysztofa Pawlika.

google_news