Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn pyta seniorów. Warto poświęcić kilka minut na odpowiedź

Jak seniorzy spędzają swój wolny czas? Czy potrzebują pomocy w codziennych obowiązkach? I jak można poprawić jakość życia osób starszych w Cieszynie? To pytania, jakie Urząd Miejski w Cieszynie postawił mieszkańcom w wieku 60 plus. Wciąż można wziąć udział w badaniu ankietowym. To proste.

– Głównym celem polityki senioralnej jest poprawa sytuacji osób starszych na rzecz godnego, samodzielnego, niezależnego i satysfakcjonującego życia. Temu też służyć ma zebrany za pomocą ankiety – materiał – podkreśla Krzysztof Kasztura, zastępca burmistrza miasta Cieszyna, dodając: – Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wypełnienie nie zabierze Państwu dużo czasu, warto więc poświęcić chwilę, by w efekcie uzyskać informacje, które mogą mieć istotny wpływ na sytuację osób starszych i godnego starzenia się w dobrym zdrowiu.

Na ankietowanych czeka 13 pytań, które uwzględniają między innymi sferę społeczną, kulturalną i edukacyjną. Pytania dotyczą m.in. problemów osób starszych, wsparcia na jakie mogą liczyć, spędzania wolnego czasu, ale również czynników, które utrudniają dostęp osób starszych do oferty kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej.

Pytania zostały tak sformułowane, żeby osoba, która będzie wypełniała ankietę, nie miała problemu z jej zrozumieniem. Właściwą odpowiedź należy zaznaczyć poprzez wstawienie znaku „x” w odpowiednim miejscu. – Są także pytania, w których istnieje możliwość umieszczenia kilku wyborów oraz pytania otwarte – wyjaśnia Maria Sobiecka, osoba na stanowisku ds. organizacji pozarządowych, osób starszych i niepełnosprawnych. – Ponieważ zależy nam na tym, by dotrzeć do jak największej grupy osób w wieku powyżej 60. roku życia, uruchomiliśmy kilka możliwości wypełnienia ankiety – między innymi można to zrobić osobiście, wypełniając papierowy formularz i zostawiając go w specjalnie do tego celu przeznaczonej skrzynce.

Formularze ankiet dostępne są w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”, Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, oraz na stronie www.cieszyn.pl. Badanie potrwa do 27 maja.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
link
link
1 rok temu

Pokażcie inny sposób wypełnienia ankiety – online. Wielu seniorów 60 plus to potrafi.