Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Dron w walce z piratami drogowymi

14 wykroczeń – tyle w ciągu niespełna kilku godzin ujawnili cieszyńscy policjanci na naszych drogach. Do kontroli zatrzymano kolejnych 12 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość oraz naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wszystko to w ramach akcji “bezpieczny pieszy”.

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród pieszych, zwiększenie świadomości poprawnego zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych to priorytety związane z poprawą bezpieczeństwa i jedne z wielu zadań spoczywających na policjantach drogówki. Dlatego  podczas powiatowych działań „Bezpieczny pieszy”, policjanci z cieszyńskiej komendy wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej obserwowali drogi, wykorzystując do tego policyjnego drona. Mundurowi dyscyplinowali kierujących, których wykroczenia drogowe zarejestrowała „latająca kamera”.

W akcję zaangażowali się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. – Obiektyw kamery drona rejestrował zachowanie kierujących, a w momencie, gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast informacja ta trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy podejmowali interwencję wobec sprawcy wykroczenia. W działania zaangażowany był również patrol cieszyńskiej grupy SPEED. Jak bardzo są potrzebne tego typu działania, niech świadczy fakt, że w niespełna kilka godzin policjanci ujawnili aż 14 wykroczeń związanych z wyprzedzaniem bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych. Z kolei grupa SPEED zatrzymała do kontroli kolejnych 12 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w rejonie działań oraz naruszyli przepisy związane z prawidłowym zachowaniem się kierujących w rejonie przejść dla pieszych – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments