Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Służba zdrowia świętowała

W Starostwie Powiatowym w Cieszynie, odbyło się dzisiaj uroczyste spotkanie, z okazji obchodzonego 7 kwietnia, Dnia Pracownika Służby Zdrowia i Światowego Dnia Zdrowia.

Starosta cieszyński Janusz Król, zwrócił uwagę na bezcenną wartość działań podejmowanych dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. I złożył życzenia reprezentantom Szpitala Śląskiego, Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W tym roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi: „Zdrowie dla wszystkich”. Prelekcję na ten temat wygłosił dr Marcin Pecold – ordynator Oddziału Geriatrycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. O działalności jednostek służby zdrowia mówili ich dyrektorzy: Czesław Płygawko, Jan Kawulok i Piotr Przewdzing.

Nie obyło się bez wyróżnień zasłużonych pracowników. Odznakę Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” z rąk wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza i starosty Janusza Króla, odebrali: Andrzej Miodoński – ordynator Oddziału Otolaryngologicznego Szpitala Śląskiego, Bernadeta Konieczna– pielęgniarka oddziałowa na Oddziale Neonatologicznym, Bogusława Lankocz – starsza pielęgniarka w Stacji Dializ, Bogusława Rakus – starsza pielęgniarka w Stacji Dializ, Urszula Somerlik – pielęgniarka specjalista na Oddziale Chirurgicznym oraz Krzysztof Nowak – lekarz specjalista i Barbara Robosz – księgowa w Cieszyńskim Pogotowiu Ratunkowym.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

google_news