Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Sala marzeń w Krasnej. Nie zapomniano o niepełnosprawnych

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Szkoła Podstawowa nr 7 w Cieszynie Krasnej doczekała się. Przy placówce wybudowana została sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. Z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonego przez rząd zdalnego nauczania, dzieci długo się jednak nią nie cieszyły.

Inwestycja pochłonęła ponad 5,7 mln zł. Rozpoczęcie robót miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku, a 12 miesięcy później obiekt był już gotowy do użytku. – Sala gimnastyczna mieści pełnowymiarowe boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego oraz niepełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej czy nożnej – informuje Arkadiusz Smoczyński, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Zaletą sali jest wykonana z użyciem nowoczesnej technologii podłoga sportowa, wykończona drewnianymi panelami, która chroni stawy zawodników, a także podnosi komfort gry. Co ciekawe, sala posiada kotarę, dzięki której można ją podzielić na dwie niezależne części. Poza tym zlokalizowane są przy niej szatnie damskie i męskie, wraz z sanitariatami, a także ogólnodostępne toalety, pomieszczenia techniczne i magazynowe, pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego i kotłownia gazowa. – Dodatkowo wykonano salę dydaktyczną dla uczniów. Obiekt został połączony z budynkiem szkoły w poziomie piwnicy poprzez wybudowany łącznik. W ramach zagospodarowania terenu postawiono nowe ogrodzenie od strony ulicy, w tym trzy bramy, dwa nowe wjazdy na teren szkoły, parking dla samochodów osobowych, chodniki – mówi Arkadiusz Smoczyński.

Nowy budynek jest dostępny dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do ich dyspozycji jest również łazienka ze specjalistycznym wyposażeniem higieniczno-sanitarnym. – Obiekt nie posiada progów. Drzwi mają odpowiednią szerokość. Na parkingu w niewielkiej odległości od wejścia wyodrębniono dwa miejsca postojowe dla samochodów, którymi poruszają się wyłącznie osoby niepełnosprawne – dodaje naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych w cieszyńskim ratuszu.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments