Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Cieszyn: Skarbówka wraca do pracy. Kontakty jednak nadal zdalne

Fot. Pixabay

Zakończyły się badania przesiewowe na obecność koronawirusa SARS-Cov-2, prowadzone wśród pracowników Urzędu Skarbowego w Cieszynie. Według aktualnych informacji, po testach przesiewowych, 7 osób otrzymało wynik pozytywny testu na obecność koronawirusa. W przypadku trzech osób nadal trwa oczekiwanie na wynik badania. Pracownicy, którzy nie otrzymali wyniku,  pozostają poza urzędem.

Pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa SARS-Cov-2, otrzymało łącznie 18 pracowników, spośród ponad 160 zatrudnionych w Urzędzie Skarbowym w Cieszynie. Niestety na początku ubiegłego tygodnia zmarła jedna z zarażonych pracownic, która przebywała na kwarantannie domowej od 18 maja – informuje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Po przeprowadzonych badaniach urząd powoli wraca do pracy. Na bieżąco realizowane są zadania urzędu, w szczególności sprawy
związane ze zwrotami z PIT i VAT oraz pomocą dla przedsiębiorców. Więcej osób niż dotychczas pracuje zdalnie. W urzędzie utrzymywany jest reżim sanitarny pracy. Pracownicy mają zapewniony dostęp do niezbędnych środków ochrony osobistej, w tym do
płynów dezynfekcyjnych.

Urząd Skarbowy w Cieszynie, podobnie jak pozostałe urzędy skarbowe w województwie śląskim, pozostaje niedostępny dla klientów do końca czerwca. Kontakt z urzędem możliwy jest telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 14.30 oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Nadal dostępna jest skrzynka podawcza zlokalizowana przy wejściu do budynku, do której można wrzucić papierową korespondencję.

google_news