Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Strażacy odwiedzili małych pacjentów

Strażacy z OSP w Cieszynie Pastwiskach sprawili dzieciom leczącym się w Szpitalu Śląskim w Cieszynie dużą niespodziankę. Tuż przed świętami Wielkiej Nocy odwiedzili podopiecznych oddziałów chirurgii dziecięcej i pediatrii, by wręczyć im prezenty. Druhom towarzyszyła strażacka maskotka – Scooby Doo.

– Na początku grudnia ubiegłego roku przez dwa dni staliśmy pod cieszyńskim „Kauflandem” i rozdawaliśmy ulotki, w których wyjaśnialiśmy, że zbieramy prezenty dla chorych dzieci. Mnóstwo osób wsparło nas i kupiło różnego rodzaju zabawki, artykuły piśmiennicze i szkolne i wiele innych, które trafiły do naszego kosza. Z tych podarunków przygotowaliśmy paczki i pojechaliśmy z nimi do szpitali – opowiada Czesław Dropczyński, prezes zarządu OSP w Cieszynie Pastwiskach, który odpowiedział na apel stowarzyszenia “Strażacy przeciwko białaczce”.

W okolicach świąt Bożego Narodzenia obdarowani zostali pacjenci przebywający na oddziale hematologii i onkologii dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach Ligocie. Teraz przyszedł czas na Cieszyn.

Autorką zdjęć jest Dorota Krehut-Raszyk

google_news