Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Strzelali z broni w Mikuszowicach wspólnie z żołnierzami

Fot. KPP Cieszyn

Policjanci z Cieszyna uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim wspólnie z żołnierzami 133 Batalionu Lekkiej Piechoty 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia przebiegały pod czujnym okiem doświadczonych wojskowych instruktorów.

Policjanci z Cieszyna, a dokładniej instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego, aby wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe, cyklicznie uczestniczą w różnych szkoleniach i ćwiczeniach, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności praktyczne z zakresu posługiwania się bronią palną. Tym samym regularnie podnoszą swoje kwalifikacje strzeleckie. Podczas szkolenia zorganizowanego przez dowódcę żołnierzy 133 Batalionu Lekkiej Piechoty, mundurowi z Cieszyna w ramach współpracy z wojskowymi, ćwiczyli na strzelnicy Garnizonowego Ośrodka Szkolenia (GOSz) Mikuszowice.

– Każdy, kto zakłada mundur i nosi broń, ma świadomość, że w czasie pełnionej służby może spotkać się z sytuacją, podczas której będzie musiał sięgnąć po broń palną. Dlatego tak ważna jest umiejętność bezpiecznego i szybkiego posługiwania się nią. Policjanci i żołnierze, pod czujnym okiem wojskowych instruktorów wyszkolenia strzeleckiego, trenowali zarówno z bronią krótką, jak i długą. Uczestnicy szkolenia podczas treningu posługiwali się nie tylko różnymi jednostkami broni, ale przede wszystkim trenowali różnego rodzaju sytuacje — zarówno statyczne, jak i dynamiczne. Podczas tego rodzaju treningu mundurowi musieli się wykazać nie tylko szybkością, ale przede wszystkim opanowaniem i celnością. Systematyczne utrwalanie nabytych wcześniej umiejętności strzeleckich oraz zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, daje każdemu, kto nosi mundur oraz broń, możliwość obycia się z bronią, co jest niewątpliwym atutem w czasie wykonywania obowiązków służbowych – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
27 dni temu

I co to da oni tak z 5m nie strzelą w koło jedyne co dają radę to 5 dusić jednego marnego chłopca ile już maja takich na sumieniu.

Last edited 27 dni temu by Ewa
Qwert
Qwert
27 dni temu
Reply to  Ewa

Masz na myśli tego ćpuna z Lubina czy kogoś innego dusili?

Qwert
Qwert
27 dni temu
Reply to  Qwert

A może mamusię ćpunkę z Lublina, która niespełna dobę temu udusiła troje swoich dzieci?