Cieszyn: Sukcesy na matach

W miniony weekend w Jastrzębiu-Zdroju, odbyły się Mistrzostwa Polski w Judo Młodzików i Młodziczek. Sukcesy odnieśli zawodnicy z Wisły i Skoczowa.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Sawczuk. Zawodniczka KS Akademia Sparta Skoczów w finałowym pojedynku (kat. wagowa do 70 kg) pokonała Krystynę Olbrich (PTS Janosik Bielsko-Biała).

Bartosz Baczyński (UKS Wisła Centrum) wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 90 kg. Nie zaszkodzi nadmienić, że podopieczny trenerów Jakuba Matusznego i Dariusza Dragona, trenuje w klubie od 10 lat. I jest czwartym zawodnikiem wiślańskiego klubu, który zdobył medal Mistrzostw Polski. Wcześniej na podium stawali Aneta Szarzec (złoto i brąz), Katarzyna Zakolska (srebro) i Michał Zakolski (brąz).