Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: To było istne święto motoryzacji! Tłumy podczas jubileuszowej edycji kręciołka

Ryk silników, pisk opon, zapach spalonej gumy i przede wszystkim dobra zabawa – tego wszystkiego można było doświadczyć dziś w Cieszynie. Po raz 20 – ty wystartował bowiem Kręciołek o Puchar Dyrektora ZST im. G. Langera w Cieszynie. Dobra zabawa i znakomita atmosfera była zagwarantowana.

To było istne motoryzacyjne święto! Na starcie rywalizacji o Puchar Dyrektora ZST im. G. Langera stawiło się przeszło 60 samochodowych załóg. Kibice, jak zawsze dopisali. Tłumy przypatrywały się popisom kierowców. Rywalizacja była niezwykle zacięta. W kategorii uczeń w maluszki pierwsze miejsce zajął Jakub Jonkszta. O włos od niego byli Igor Szuścik i Daniel Gil. W kategorii reszta świata w uczniowskiej rywalizacji zwyciężył Konrad Salamon. Drugi był Paweł Fizek, a trzeci Daniel Puczkiewicz. Wśród absolwentów we Fiacie 126p zwyciężył Dariusz Salecki. Drugi był Sebastian Goryczka, a trzeci Damian Gabzdyl. W kategorii reszta świata na podium kolejno stanęli Sylwester Madziak (1 miejsce), Marcin Błanik (2 miejsce) i Marek Błanik (3 miejsce). Wśród nauczycieli zwyciężył Tadeusz Chodykin. Drugi był Grzegorz Wanat, a trzeci Krystian Ciemała.

Gdy kierowcy zmagali się na torze, młodsi mieli okazję spróbować swych sił na gokartach. W wyścigu o najlepszy czas stanęło aż 40 młodych zawodników. Atrakcji nie brakowało. Każdy mógł podziwiać niezwykłe pojazdy, w tym także zabytkowe, wyścigowe i inne. Gościem specjalnym był Kacper Sztuka.