Wydarzenia Cieszyn

Rządowy zastrzyk gotówki dla gmin z powiatu cieszyńskiego. Kto dostał i na co?

Fot. Poglądowe

Ogłoszono wyniki Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego samorządom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. W sumie do gmin i powiatów trafi 4,5 mld zł na realizację przeszło 2 tys. inwestycji. Pieniądze popłyną także na Śląsk Cieszyński.

Bezzwrotne dofinansowanie otrzyma ponad 2 tys. inwestycji. Samorządy, dzięki dodatkowej kasie, mogą wyremontować drogi, stworzyć nowe żłobki i przedszkola czy obiekty sportowe. I tak cztery samorządy z powiatu cieszyńskiego otrzymają pieniądze w sumie blisko prawie 9 mln zł. Jest to gmina Chybie (2 mln zł na przebudowę dróg), Goleszów (2,45 mln zł modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie), Wisła (2 mln zł na termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Dziechcinka 4) oraz Strumień (na poprawę efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pruchnej – blisko 2,5 mln zł).

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
7 miesięcy temu

Kwoty w porównaniu z potrzebami mizerne. No że tak akurat przed wyborami inwestycje ogłaszają… Przypadek? Nie sądzę.

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Joanna

PGR-owcy tak mieli w PRL, że nic nie mieli bo wszystko wspólne, teraz też dostali do wspólnego i nie za bardzo odczują, że mizernie – kwota 4,5 mld jest pokaźna i partia dba.