Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Torba za surowiec

Fot. Pixabay.com

Cieszynianie mogą wziąć udział w trzeciej edycji akcji organizowanej przez władze miasta, zatytułowanej „Torba za surowiec”. W jej ramach każdy mieszkaniec nadolziańskiego grodu może otrzymać bawełnianą torbę w zamian za surowce, które dostarczy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Akcja, dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, potrwa do końca czerwca lub do wyczerpania toreb. Każdy, kto przyniesie 4 kg tworzyw sztucznych, 10 kg szkła albo wielkogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny bądź elektroniczny, na przykład telewizor, lodówkę czy inny sprzęt AGD, dostanie ekologiczną torbę na zakupy.

– Chcemy propagować postawy proekologiczne i zminimalizować wykorzystywanie ogromnej ilości jednorazowych toreb foliowych, które towarzyszą nam podczas zakupów – mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

PSZOK znajduje się przy ulicy Motokrosowej 27 i czynny jest w dni robocze, od poniedziałku do piątku od 6.00 do 16.00 oraz w pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 7.00-13.00.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments