Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

“Sąsiedzi Sąsiadom” – czas na erę inteligentnej automatyzacji

Kongres “Sąsiedzi Sąsiadom-Innowacyjne Podbskidzie 4.0” to wydarzenie lokalne organizowane przez Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej.

Tegoroczna III edycja odbyła się 6 czerwca w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i stanowiła kontynuację idei dotychczasowych Kongresów.

Zaproszeni prelegenci przedstawili komplet informacji dotyczących nowoczesnych narzędzi prowadzenia i rozwoju biznesu w oparciu o technologie XXI wieku.

Innowacyjność,  elektromobilność to podstawa współczesnego przedsiębiorstwa w erze robotów i inteligentnych urządzeń produkcyjnych oraz przyszłościowych samochodów elektrycznych.

Kongres jest świetnym miejscem wymiany informacji oraz integracji środowisk biznesowych.

Podczas 3 bloków tematycznych, 6 sesji wykładowych, oraz 2 sesji warsztatowych przedsiębiorcy dowiedzieli się jak słowa wprowadzić w czyny i posiąść niezbędną wiedzę pomocną w rozwoju własnego biznesu.
Panele tematyczne obejmowały również idee Smart City, przemysł 4.0, bezpieczeństwo przemysłowe, rozwiązania e-commerce.
Podczas przerw odbyły się jazdy testowe samochodami elektrycznymi.

III Kongres “Sąsiedzi Sąsiadom” pozyskał partnerstwo ING Banku Śląskiego , Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oraz firm ABB, Szczęśniak Pojazdy Specjalne i Jantar.

Na zakończenie Kongresu, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania nowoczesnego zakładu produkcyjnego Szczęśniak Pojazdy Specjalne.

 

navigate_before
navigate_next

google_news