Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn wysoko w rankingu

Wręczono nagrody laureatom Rankingu Samorządów 2017, który obejmował wykorzystanie funduszy unijnych. W gronie wyróżnionych znalazł się Cieszyn.

Nadolziański gród w kategorii „gminy miejskie i miejsko-wiejskie” (jest ich blisko 850), znalazł na czwartym miejscu.  Pozycja ta wskazuje na mnogość podejmowanych przez lokalne władze działań oraz obrazuje prace samorządu wyróżniającego się w przestrzeni wykorzystania środków unijnych, dbającego o kondycję finansową, współpracującego z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi oraz stale podnoszącego jakość świadczonych usług.

Zestawienie powstało na podstawie informacji o przychodach z funduszy UE oraz na podstawie wielkości przyznanego samorządom wsparcia unijnego z krajowych i regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020. Gmina Cieszyn zdobyła w rankingu 81,88 pkt., ustępując tylko gminom: Uniejów (woj. łódzkie) – 97,91 pkt., Krynica Morska (woj. pomorskie) – 93,75 pkt., Nowa Sól (woj. lubuskie) – 81,9 pkt.

Cieszyn znalazł się w gronie laureatów ogólnego Rankingu Samorządów 2017 – zajmując na tle „gmin miejskich i miejsko-wiejskich” województwa śląskiego piąte miejsce.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments