Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Złodziejskie trio

Kryminalni z cieszyńskiej komendy w ostatnich tygodniach pracowali nad sprawą licznych kradzieży rowerów w Cieszynie. Śledczy gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop złodziei. Po przeanalizowaniu zebranych dowodów oraz uzyskanych informacjach zatrzymali na gorącym uczynku troje obywateli Republiki Czeskiej.

– Ustalenia śledczych wskazują na to, że złodzieje rowerów nie mieli problemu ze znalezieniem łatwego łupu. Spacerując po terenie Cieszyna sprawdzali posesje, czy i jak jednoślady są zabezpieczone. Widząc otwartą furtkę czy też garaż, gdzie znajdował się niezabezpieczony rower, wchodzili na teren domu, zabierali jednoślady i odjeżdżali nimi za granicę. Następnie skradzione rowery sprzedawali na “czarnym rynku” po drugiej stronie Olzy – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Zajmujący się sprawą śledczy z cieszyńskiej komendy ustalili, że zatrzymane osoby od początku maja do początku czerwca skradły łącznie 10 rowerów. Straty jakie ponieśli właściciele jednośladów zostały wycenione na 25 700 zł. Wszyscy zatrzymani przyznali się do winy. 29-letnia kobieta miała udział w jednej kradzieży, jej 33-letni kolega w dwóch kolejnych. Najwięcej na sumieniu miał zatrzymany 27-latek, który jest odpowiedzialny za cztery kradzieże i jedną kradzież z włamaniem.

Kobieta i 33-latek mogą trafić za kratki nawet na 5 lat, a ich 27-letni kompan nawet na 10 lat. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments