Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Zlot dla Mariusza. Każda złotówka się liczy

26 czerwca Stowarzyszenie Motocykliści i Motocyklistki SCI organizują zlot, podczas którego organizowana będzie zbiórka pieniędzy i licytacja gadżetów motocyklowych. Wszystko, po to, aby pomóc Mariuszowi Szajterowi, cieszyńskiemu ratownikowi medycznemu stanąć na nogi po wypadku drogowym.

Mariusz Szajter od 20 lat, niemal każdego dnia był gotowy spieszyć się do ratowania ludzkiego życia. Służył pomocą i dobrą rada nie tylko mieszkańcom naszego regionu. Włączał się w wiele akcji prozdrowotnych, w tym także pozyskiwaniu funduszy na rzecz Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego. Nigdy nie przyszło mu na myśl, że sam będzie potrzebował pomocy. 2 października 2020 roku Mariusz Szajter, na co dzień pracujący jako ratownik Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, uległ ciężkiemu wypadkowi motocyklowemu. Doznał poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Obecnie potrzebuje sprzętu oraz rehabilitacji, dzięki której ma szansę na powrót do sprawności fizycznej. Niestety koszty są ogromne i przerastają możliwości finansowe jego bliskich.

Z pomocą pospieszyło Stowarzyszenie Motocyklistów i Motocyklistek SCI. 26 czerwca odbędzie się impreza charytatywna, której dochód zostanie przeznaczony właśnie na rehabilitację Mariusza Szajtera. O 14.00 na cieszyńskim rynku odbędą się pokazy ratownictwa medycznego „Pierwsza pomoc motocyklisty”. Z kolei dwie godziny później w karczmie „U Gazdy” ruszą licytacje wraz z gadżetami.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Hermenegilda oryginał liczy na odwagę podszywaczy aby zamieścili komentarze w sprawie artykułu. Szczególnie niech się pokaże podszywacz co to o znanym sobie kubcińkim od czasu do czasu pisze. Dawaj “bohaterze”.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Tu Hermenegilda oryginał nie skomentuje – podszywacze – bo się nie zna. Czas na podszywacze ale na komentarze merytoryczne, w sprawie artykułu.