Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńscy policjanci najlepsi w województwie

Od 15 maja toczył się ostatni etap rywalizacji stróżów prawa w konkursie “Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2023”. Dzisiaj nastąpiło jego ostateczne rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców. 

Laureatami wojewódzkich zmagań zostali policjanci służby kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, którzy będą reprezentować śląską policję w czerwcowym finale konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Szkołę Policji w Pile.

Eliminacje wojewódzkie miały na celu wytypowanie najlepszej drużyny, która następnie będzie reprezentować cieszyński garnizon w konkursie ogólnopolskim. W zmaganiach brali udział policjanci, którzy na co dzień pracują przy obsłudze zdarzeń kryminalnych. W skład każdej grupy wchodziło czterech policjantów: służby dochodzeniowo-śledczej, operacyjno-rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz policjant, który pełni nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Konkurs podzielony był na kilka etapów, obejmujących zakres wiedzy dla poszczególnych policjantów:

  • sprawdzian wiedzy praktycznej (kazus);
  • sprawdzian wiedzy zawodowej (test wiedzy);
  • sprawdzian umiejętności strzeleckich;
  • sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

W Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została konkurencja sprawdzianu umiejętności na miejscu zdarzenia w formie oględzin i sporządzeniu stosownej dokumentacji.

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się dzisiaj w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej. Laureatów zmagań wyłoniła komisja, natomiast nagrody wręczyli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka oraz Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Radosław Kacprzak.

W klasyfikacji generalnej drużyn pierwsze miejsce zajęła reprezentacja zKomendy Powiatowej Policji w Cieszynie, która będzie reprezentowała garnizon śląski na w ogólnopolskim finale. Drugie miejsce należało do stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli następujący policjanci:

W kategorii policjant operacyjny:     I miejsce – policjant reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Cieszynie.

W kategorii technik kryminalistyki: I miejsce zajął st. asp. Maurycy Jasnos z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

W kategorii policjant nadzorujący:   III miejsce wywalczył podkom. Adam Łosiński – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu.

Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Kryminalny, Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Szkoła Policji w Katowicach.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pol
Pol
11 miesięcy temu

Najlepsi w spaniu po krzakach na służbie