Wydarzenia Sucha Beskidzka

Dzieci pozostawione bez opieki w domu. 34-letnia matka miała 3,6 promila

Fot. Polska Policja/Zdjęcie poglądowe

34-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która mając ponad 3 promile, pozostawiła w domu trójkę swoich małoletnich dzieci. Wezwana do Ośrodka Pomocy Społecznej przyjechała z 53-letnim mężczyzną, który prowadził pojazd, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po 14:00 policjanci z Jordanowa udali się na interwencję do Ośrodka Pomocy Społecznej w tej samej miejscowości w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwej kobiety, która pozostawiła swoje małoletnie dzieci same w domu. Jak ustalili funkcjonariusze, tego dnia do miejsca zamieszkania kobiety udał się pracownik opieki społecznej, gdzie na miejscu zastał trójkę dzieci w wieku 7, 10 i 13 lat bez opieki dorosłych. Skontaktował się telefonicznie z ich matką, a ta pojawiła się w Ośrodku Pomocy Społecznej. Pracownicy ośrodka zauważyli, że kobieta jest nietrzeźwa, dlatego też wezwali policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili jej stan trzeźwości z wynikiem ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Jak się okazało, kobieta nie przyszła do ośrodka sama, tylko została przywieziona samochodem. – 53-letni kierowca również znajdował się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna najpierw nie chciał zostać przebadany, jednakże został doprowadzony do Komisariatu Policji w Jordanowie, gdzie alkomat w jego przypadku wykazał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – informuje policja.

Stan zdrowia dzieci 34-latki został sprawdzony przez wezwaną załogę pogotowia, która nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości, a następnie przekazano je pod opiekę członkom rodziny. Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. – Natomiast stan, w jakim kobieta miała sprawować opiekę może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, dlatego też odrębny wniosek zostanie również skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – dodają policjanci.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
XYZ
XYZ
6 miesięcy temu

No i co z tego?Żona lewackiego działacza Z.Kalisza miała trzy i pól promila ,przewoziła kilkuletnie dziecko ,a kastowy sąd skazał ją na parę godzin prac społecznych ,bo jak argumentował ,mimo upojenia poruszała się po drodze prawidłowo. Ta pani mimo upojenia też prawidłowo poruszała siey po swojej kuchni

Janek
Janek
6 miesięcy temu

I co reraz ? My biedi wyborcy pisu musimy placic za ta wredna patologiczna babe z PO. Jeszcze ja zglosili do osrodka ….

jest nadzieja
jest nadzieja
6 miesięcy temu
Reply to  Janek

Czekamy na 800+ i pobicie rekordu 3,6 promila przez matki a 1,4 przez 12 latki z Oświęcimia.

Ja
Ja
6 miesięcy temu
Reply to  jest nadzieja

W punkt.

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu
Reply to  jest nadzieja

To smutna wiadomość.