Cieszyńscy zawodnicy w formie

Aż siedem medali z Mistrzostw Polski Karate Shotokan w Poznaniu przywieźli ze sobą zawodnicy z Cieszyna.

W zawodach wzięło udział 117 zawodników z 21 klubów. W sumie rozegrano 185 konkurencji. Klub Sportowy Shindo reprezentowała sześcioosobowa kadra.

I tak brązowy krążek w kategoriach indywidualnych wywalczyli: Patrycja Kądziałka (kat juniorek), Wojciech Dorywała (kumte seniorów), Paulina Handwerker (kumite kadetek), Wiktoria Matuszyńska (kumite juniorek). Z kolei w konkurencji drużynowych – Wiktoria Matuszyńska, Patrycja Kądziałka i Paulina Handwerker wywalczyły dwa srebrne medale (kat juniorek i kumite juniorek), a Wojciech Dorywała, Mateusz Cieślar i Łukasz Polak zdobyli drugie miejsce (kumite seniorów).