Wydarzenia Cieszyn

Budżet obywatelski na Śląsku

fot. Tomasz Żak / UMWS

10 mln zł – tyle do rozdysponowania będą mieli mieszkańcy Śląska w ramach pierwszej edycji marszałkowskiego budżetu obywatelskiego.

W trakcie konferencji inaugurującej projekt w Muzeum Śląskim zaprezentowano założenia programu. W spotkaniu z samorządowcami i organizacjami pozarządowymi udział wziął marszałek Jakub Chełstowski, a także członek zarządu województwa śląskiego Izabela Domogała oraz Jan Kawulok, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

– Jestem przekonany, że te doświadczenia zaprocentują. Na niższych szczeblach samorządu, budżet obywatelski sprawdza się od lat, chcemy stworzyć przestrzeń dla tego rozwiązania również w skali województwa. Zapraszamy wszystkich do tworzenia projektów, przekonywania do nich i głosowania na najlepsze. Chcemy wspólnie edukować i wspierać, ale też dzielić się środkami i uczyć od mieszkańców, bo dla nas to również lekcja – mówił podczas konferencji marszałek Jakub Chełstowski.

Propozycje mieszkańcy będą mogli składać od 1 do 26 lipca. Jest o co walczyć, bo pula środków na zadania wojewódzkie wyniesie 2,5 mln zł. Dodatkowo będą także środki w wysokości 7,5 mln zł na poszczególne podregiony. Głosowanie odbędzie się w listopadzie. Do 31 grudnia poznamy listę zadań do zrealizowania w ramach pierwszej edycji budżetu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments