Wydarzenia Cieszyn

Skrócone lekcje w Cieszynie

Słupki rtęci poszybowały. Jest piekielnie gorąco, upał daje we znaki. W niektórych szkołach w Cieszynie zdecydowano nawet o skróceniu lekcji.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego ostrzega, że rozpoczynający si ę tydzień będzie naprawdę upalny. Miejscami mogą pojawiać się burze i intensywne opady. Sprawcą tego jest  powietrze zwrotnikowe, napływające do nas z południa. Już dzisiaj w większości kraju temperatura powietrza wynosi od 27°C do 31°C. Według IMGW kolejne dni przyniosą także upał, a temperatura powietrza miejscami może osiągać 32°C, 34°C.

Z powodu gorąca w niektórych szkołach zdecydowano o skróceniu czasu lekcji od jutra. Zamiast 45 minut uczniowie w  ławkach będą siedzieć po 30 minut. Przerwy między zajęciami potrwają zaledwie 5 minut. Najpóźniej lekcje w szkole kończyć się będą ok. 12.35.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barristan
Barristan
1 rok temu

Proponuję każdemu wolne od pracy.

CIESZYNIANIN
CIESZYNIANIN
1 rok temu

Przepraszam bardzo, ale co z przedszkolami? Tam też jest bardzo ciepło, brak klimatyzacji. W dodatku w takie upały jest zakaz wychodzenia do ogrodu. Jak Pani Burmistrz chce rozwiązać ten problem??

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  CIESZYNIANIN

Trzeba poczekać jak skracane będą godziny pracy w urzędach i przyjdzie kolej na przedszkola. Nie wiadomo co z pracownikami w hutach, drogowcami, na halach produkcyjnych gdzie maszyny wytwarzają dodatkowe ciepło itd. W szkołach nie burmistrz rozwiązuje problem lecz dyrektorzy. Nauczyciele w szkole muszą uczyć dużo szybciej bo są i zaległości ze strajku.