Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńska Barbórka tuż-tuż!

ORLEN OIL 47. Rajd Cieszyńska Barbórka odbędzie się w dniach 17-18 listopada. Na zawodników czeka sześć odcinków specjalnych oraz prolog w Cieszynie. To trzeba zobaczyć!

Zawodnicy rajdu okręgowego będą mieli do pokonania 49 kilometrów odcinków specjalnych, zaś zawodnicy SKJS 25 kilometrów.
Dla wielu zawodników klasyk rozgrywany na południu województwa śląskiego jest tradycyjnym zakończeniem sezonu rajdowego. W tym roku w imprezie wezmą udział zawodnicy trzech mistrzowskich cykli – Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych
Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Rajd rozpocznie się oficjalnie w piątek, 17 listopada. Po ceremonii startu przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie zawodnicy wystartują do prologu, który poprowadzi uliczkami niedaleko centrum miasta. Zawodnicy SKJS wyruszą na niego o godzinie 19.00, zaś załogi RO o godzinie 20.30. Czasy osiągnięte na widowiskowym prologu nie będą wliczane do klasyfikacji generalnej rajdu – będzie to wielkie rajdowe święto skierowane głównie do kibiców.

Właściwa część rajdu to już sobota, 18 listopada. Wtedy to na zawodników czeka sześć wymagających odcinków specjalnych. Załogi będą rywalizowały na próbach w Zamarskach oraz Lipowcu. Druga z tych prób nazwana jest imieniem Zbigniewa Cieślara, jako uhonorowanie tego wspaniałego zawodnika.

Ceremonię mety rajdu przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie zaplanowano na godzinę 17.25 dla uczestników Rajdowych Mistrzostw Południa i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz na godzinę 18:40 dla uczestników Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Zapraszamy!

Rajdowe Mistrzostwa Południa dofinansowano z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.
Szczegółowy program i regulaminy.

 

 

google_news