Cieszyn Na sygnale

To była akcja! 800 tys. działek amfetaminy w rękach cieszyńskiej policji! 49-latek za kratkami

Fot. KPP Cieszyn

Płynna amfetaminę miał przy sobie 49-latek. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów za kółkiem auta pomimo że miał cofnięte uprawnienia. W sumie z zabezpieczonych przez mundurowych substancji można było wytworzyć 4 kg czystej amfetaminy! To nawet 800 tys. działek dilerskich narkotyku.

To nie była prosta akcja. Długa i złożona praca operacyjna policjantów cieszyńskiego garnizonu zakończyła się jednak sukcesem. Udało się zatrzymać ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości przestępcę oraz zabezpieczyć znaczną ilość narkotyków. Poszukiwany listem gończym 49-latek, który już wcześniej był karany za różne przestępstwa, w tym kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, został zatrzymany w miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych w Strumieniu. – W momencie zatrzymania podróżował samochodem razem z 44-letnią partnerką oraz dwójką nieletnich osób. Podczas przygotowanej przez policjantów akcji związanej z zatrzymaniem pojazdu próbował uciec, ale mundurowi byli przygotowani na każdą ewentualność, nie pozostawiając mu żadnych możliwości ucieczki – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi ujawnili, że pośród „codziennych” zakupów znajduje się kilka plastikowych butelek z cieczą. 49-latek i podróżująca z nim 44-letnia kobieta twierdzili, że to wino….

Policjanci z Wydziału Kryminalnego nie dali się jednak zwieść. Byli przekonani, że ciecz w jednej z butelek to narkotyk. Nie mylili się – zarówno test, jak i przeprowadzone przez biegłego sądowego późniejsze badania laboratoryjne wykazały, że to płynna amfetamina. Biegły ocenił, że z zabezpieczonych 1500 gramów płynnego narkotyku można wytworzyć aż 4 kilogramy czystej amfetaminy! Z kolei z tej ilości przestępcy mogli przygotować nawet blisko 800 tys. efektywnych dawek amfetaminy. Na tym etapie prowadzonego postępowania 49-letni podejrzany odpowiadać będzie za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków zabronionych, co jest zagrożone karą nawet 12 lat więzienia. Decyzją sądu spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące, o co wnioskował prokurator. Podróżująca z nim kobieta została objęta policyjnym dozorem.

Fot. KPP Cieszyn

Fot. KPP Cieszyn

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Diler
Diler
8 miesięcy temu

Pani Autor jedni bezrefleksyjnie czytają,inni po przeczytaniu liczą jak bardzo autor minął się z prawdą.

Pani Autor..4kg czystego syfu to 4000g zgadza się?Według wuja G. w przypadku amfetaminy 1g=8 działek dilerskich.Czyli.. 4000 gram x 8 działek z grama daje wynik miła Pani 32000 działek dilerskich.

Dobrze że wpadł,a Panią przy kolejnych artykułach tej serii proszę o uspokojenie kolan w pierwszej kolejności,i w razie potrzeby skorzystanie z kalkulatora.

Ps.Może pomyliło się Pani z wartością,ale to też nie za bardzo wychodzi.

Last edited 8 miesięcy temu by Diler
White
White
8 miesięcy temu
Reply to  Diler

Drogi Panie, “czysta” amfetamina to nie to samo, co już gotowa działka dilerska tego narkotyku. Nie wprowadza się przecież czystej amfetaminy na rynek, a wypełnia się ją różnymi substancjami dopełniającymi, które zwiększają masę porcji. Nie może Pan więc przeliczać tego według informacji od Wujka Google. 😉

Diler
Diler
8 miesięcy temu
Reply to  White

Licząc to kolejny raz,po tym co sugerujesz,należało by 32k działki czystej amfetaminy przesiać dwudziestopięciokrotnie by uzyskać 800k działek jak sugeruje autorka.
Czyli co?Cieszyn wciąga kreatynę z cukrem pudrem o smaku “efektywnej” amfetaminy?🤣