Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Cieszyńska firma zleciła rozbieraną sesję pod ziemią? Posłanka oburzona, a w sieci wrze

Fot. Marta Wcisło – Poseł na Sejm RP / Facebook

W kopalni Bogdanka pod Lublinem miała miejsce rozbierana sesja zdjęciowa. Przy górniczych maszynach pozowały skąpo ubrane, a nawet częściowo rozebrane modelki. W tle pracowali górnicy… Do sieci wyciekły roznegliżowane fotografie z backstage’u. Sprawę nagłośniła posłanka PO Marta Wcisło. W mediach zawrzało. Jaki to ma związek z naszym regionem? Taki, że – jak twierdzą władze LW Bogdanka – sesja zdjęciowa miała zostać wykonana przez i na zlecenie Śląskiego Przedsiębiorstwa Inwestycyjnego “Atut” Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie.

Jak ustaliła posłanka Marta Wcisło, sesja zdjęciowa w kopalni Bogdanka odbyła się w nocy z 28 na 29 października w polu Stefanów, w sekcji warsztatowej. Parlamentarzystka umieściła na swoim oficjalnym profilu facebookowym kolaż fotografii, jakie otrzymała od górników. Marta Wcisło nie kryje oburzenia tym, co miało miejsce pod ziemią. Jej zdaniem, dopuszczając do takiej sytuacji, zarząd LW Bogdanka dyskredytuje pracę górników i naraża na szwank dobre imię kopalni.


Władze kopalni szybko odniosły się do sprawy, obarczając winą za zaistniałą sytuację firmę z Cieszyna. Na stronie internetowej LW Bogdanka ukazało się stanowisko Zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka. Wynika z niego, że pod ziemią miała się odbyć sesja zdjęciowa, owszem, ale jej głównymi bohaterami miały być “ciągniki BIZON w warunkach dołowych”.

“W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych fotografii modelek z sesji zdjęciowej wykonanych przez i na zlecenie ATUT Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie na terenie naszej Spółki informujemy, że Lubelski Węgiel Bogdanka nie został poinformowany o kontrowersyjnym charakterze tej sesji zdjęciowej. LW Bogdanka nie tworzy i nie będzie tworzyć lub promować kalendarzy zawierających nagie zdjęcia kobiet” – podkreślają władze Bogdanki, zapowiadając wyciągnięcie konsekwencji od osób odpowiedzialnych za to, co się wydarzyło.

“Wyżej wspomniana sesja została wykonana w weekend, tj. w czasie, gdy ruchem w kopalni nadzoruje podmiot trzeci. Tego dnia prace górnicze kontrolowane były przez Korporację Gwarecką S.A. w związku z zawartą z tą spółką umową. LW Bogdanka nie miała więc wiedzy o rodzaju wykonywanych zdjęć, tym bardziej, że zgłoszony wniosek o zgodę na fotografowanie dotyczył zdjęć górniczych „ciągników BIZON w warunkach dołowych”. Zważywszy na możliwość celowego wprowadzenia Zarządu LW Bogdanka w błąd, Spółka rozważy możliwość skierowania roszczeń przeciwko ATUT Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. w Cieszynie. Jednocześnie, w stosunku do pracowników (zarówno Spółki jak i podmiotu zewnętrznego), którzy tego dnia nie dopełnili swoich obowiązków w zakresie przestrzegania przepisów BHP, zostaną wyciągnięte najsurowsze konsekwencje służbowe przewidziane w Kodeksie Pracy” – czytamy w dalszej części oświadczenia władz kopalni.

Do sprawy odnosi się również Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne “Atut” z Cieszyna, które jest zaskoczone informacjami ukazującymi się w mediach, twierdząc, że wiele z nich jest niezgodnych z prawdą.

“Z ogromnym zaskoczeniem przyjmujemy pojawiające się doniesienia medialne związane z sesją zdjęciową w kopalni “LW Bogdanka”. Wiele informacji – niezgodnych z prawdą – nie zostało zweryfikowanych przez ich autorów, co w naszej ocenie stanowi niedopuszczalną próbę kreowania tzw. faktów prasowych uderzających wprost w dobre imię Spółki. Jednocześnie stanowczo oświadczamy, iż władze Spółki podejmują wszelkie działania mające na celu sprawdzenie i zweryfikowanie każdej pojawiającej się w przestrzeni medialnej informacji. Dopiero po przeprowadzonej analizie przedstawione zostanie oficjalne stanowisko Spółki” – czytamy w oświadczeniu Śląskiego Przedsiębiorstwa Inwestycyjnego “Atut” z Cieszyna.

google_news
54 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
8 miesięcy temu

Ładne ciało to zawsze mile widziane ale to już koniec ciemnoty brawo panie i pomysł dobry.

iga
iga
8 miesięcy temu

Lewackie szambo w natarciu Geje z gołymi jajami to OK ?

Siwy60
Siwy60
8 miesięcy temu

Jest wściekła bo ją nie wzięli ze sobą

Teryk
Teryk
8 miesięcy temu

Prowokacja ze strony Poseł Wcisło, żeby usunąć pisowskie władze instytucji. Totalne lewactwo to cały czas stosuje. Precz z kłamliwym lewactwem.

Last edited 8 miesięcy temu by Teryk
nie rozumiem
nie rozumiem
8 miesięcy temu
Reply to  Teryk

A czemu w kopalni – zakładzie produkcyjnym mają być partyjne władze?, czy to jest partyjna kopalnia?

Leszy
Leszy
8 miesięcy temu

Ja jako normalny zdrowy chłop uważam że to żaden problem ale jak inni mają problem to chyba coś nie tak z orientacją

nie lepszy
nie lepszy
8 miesięcy temu
Reply to  Leszy

Zazdroszczę zdrowia, ja tam się leczę, orientacja chyba dobra ale nie wiem bo się leczę.

Lukas
Lukas
8 miesięcy temu

To afera nakrecona po to żeby był pretekst do wymianu zarzadu. Trzeba wsadzić swoich.

Nie spać!!!
Nie spać!!!
8 miesięcy temu

Fajne te ciągniki bizon

Ecik
Ecik
8 miesięcy temu

Ja z pracy na kopalni pamiętam kalendarze z świętymi obrazami, i sanktuariami … słowo … tylko takie.

goid
goid
8 miesięcy temu

Gdzie można kupić kalendarz???

iga
iga
8 miesięcy temu

A geje i lezbije mogą chodzić po ulicach z fajfusami na wierzchu A tu taka sensacja szok….Zarobiła kopalnia zarobiły dziewczyny i co w tym złego

Oto Pytania
Oto Pytania
8 miesięcy temu

W ostatnim czasie najczęściej mówionym słowem przez totalnych z opozycji jest likwidacja. Czy to będzie ich jedynym realizowanym programem??czyli na początek likwidacja Centralnego Portu Komunikacyjnego, likwidacja CBA, likwidacja IPN, likwidacja telewizji publicznej, likwidacja 13 i 14 emerytur, likwidacja częściowa wojska poprzez zmniejszenie ilości zolnierzy i sprzętu i wiele innych spraw….skoro Polacy tak głosowali to wola się zwijać niż rozwijać??

bez straszenia
bez straszenia
8 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytania

Polacy głosowali za rozwijaniem się, i tego głosujący będą wymagali od zwycięskiej większości

Oto Pytania
Oto Pytania
8 miesięcy temu
Reply to  bez straszenia

Mam nadzieję że tak będzie, ale wystarczy że w Unii zniosą Weto a Donald będzie musiał to zrobić bo Niemcy mu tak będą kazać a on musi dług spłacić i wtedy Polska na 100% a nawet na 200% nie będzie się rozwijać jak teraz bo Niemcy nas będą stopniowo gasić czym się da a bez Weta będziemy tylko teoretycznie niezależnym Państwem. I co wtedy będziemy mogli zrobić??jak nawet armię chcą mieć w Polsce mieszana z Bundeswera bo już to zapowiadają i wtedy już nie będzie wolności słowa bo nas spaluja jak wyjdziemy protestować obojętnie w jakiej sprawie??

co to jest wolność?
co to jest wolność?
8 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytania

Przez szlacheckie liberum veto Polska w problemy nierządów popadła. Czego to chłopie się nasłuchałeś?

Tadeusz
Tadeusz
8 miesięcy temu

Na WUML-u jam ci to z czerwonych ryjów spijał i tera wiem. A jak nie ja to mój siłom wyrwany z analfabetyzmu praszczur (bez urazy) O tej szlachcie i tym libero co to wiecznie żywy miał być ino, że zdech syfilityk. A i inny Józio słońce komunizma, idol Cimborskiej noblistki naszej leży u podstaw wszelkiej myśli demokratycznej, o wolnomularzach z zachodu nie wspominając. Zatem oczekiwać z nadzieją trza na spełnienie ostatnich przepowiedni niejakiego Miedwiediewa. Całe konstytucyjno demokratyczne towarzystwo ukontentowane być raczy z definitywnego zakończenia problemu„polskich nierządów”.

co to jest wolność?
co to jest wolność?
8 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Jest ulubiona wycieczka Tadeusza w czasy bolszewizmu i WUML-u. A na koniec róbmy rząd i chodźmy stąd jak najszybciej bo tak naród chce a nie przywiązanie do koryta.

Obserwator.
Obserwator.
8 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytania

TVPis zrobił ci kołomyję w głowie. To nie prawda co piszesz bo Niemcy są już drugą potęgą gospodarczą , ostatnio wyprzedziły Japonię i nie interesują się naszą polityką bo nie mają na to ani chęci ani czasu. Tak że odpuść sobie kłamstwa którymi karmiono nas przez osiem ostatnich lat.

Rafał
Rafał
8 miesięcy temu
Reply to  Obserwator.

Jak w tym nowym rządzie będą tacy “Obserwatorzy” jak Ty,to jest po naszym Państwie!!!!!

nie wiadomo
nie wiadomo
8 miesięcy temu
Reply to  Rafał

Naszym czyli Waszym?

Tadeusz
Tadeusz
8 miesięcy temu
Reply to  bez straszenia

A ta wymagalność to, czym się objawi dobry człowieku? Aż strach się bać. Zabrzmiało to bynajmniej jak groźba. Dokładnie.

najlepiej obok
najlepiej obok
8 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Nie odniesiesz się do @Oto Pytania?, wszystko pasuje? Tutaj o jakąś “wymagalność”przez siebie wydumaną pytasz?

Łobserwator
Łobserwator
8 miesięcy temu

O aborcji decydują stare capy o kobietach decyduje stara pani a o pedofilach CICHO SZAAA. brawo za pomysł brawo za wykonanie i mam nadzieję BRAWO za efekt!!

Zgodny.
Zgodny.
8 miesięcy temu
Reply to  Łobserwator

Na dodatek starzy kawalerowie którym założenie rodziny ani się nie śni.

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu

A co też posłankę PO tak oburzyło? Że kobieta potrafi być kobietą nawet pod ziemią?
Jak tak mają wyglądać kobiety Platformy to dziękuję bardzo.

puch marny
puch marny
8 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Nikt Cię nie namawia do kobiet PO, zostań sobie w kręgu kobiet z ulubionej strony – kobiety PO zrobiły rewolucję wyborczą.
O co innego tutaj chodzi niż o politykę.

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu
Reply to  puch marny

To oświeć mnie, o co chodzi?

tak to widzę
tak to widzę
8 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Zwykłe działanie “pod publiczkę”, nie mam nadziei że Cię oświecę bo widzę że już jesteś odpowiednio oświecony.

tak to widzę
tak to widzę
8 miesięcy temu
Reply to  tak to widzę

“Pod publiczkę+_ czyli pod elektorat specyficzny w regionie lubelskim. Dostała zgłoszenie od oburzonego spod ziemi (zapewne nigdy w kopalnię nie był) i zadziałała.

tak to widzę
tak to widzę
8 miesięcy temu
Reply to  tak to widzę

no błędy, w kopalni nie była

Romb
Romb
8 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Czy ty jesteś tak głupi czy udajesz?!

Grzegorz
Grzegorz
8 miesięcy temu

Piękne kobiety oburzają. Wcześniej mowa była w Wydarzeniach w Polsacie o akcji Tęczowy Piątek. Oczywiście tu nie ma problemu jak dewianci i zboki wkładają chorą ideologię do młodych głów. I od razu że to atak na społeczność LPG😉

Ciekawy
Ciekawy
8 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Co trzeba mieć w głowie żeby do tak trafnego komentarza dać – ?

kto kogo?
kto kogo?
8 miesięcy temu

Jaki problem?

taki
taki
8 miesięcy temu
Reply to  kto kogo?

państwowa spółka misiu, a standardy bur..love

Piotr
Piotr
8 miesięcy temu

Gdzie można kupić kalendarz?

Wikary
Wikary
8 miesięcy temu
Reply to  Piotr

ksiundz po kolendzie rozniesie, zgłoś w konfesjonale

Sławomir
Sławomir
8 miesięcy temu

To pisiory poszalały,wazne żeogli sobie pofedrować pod ziemią,ciekaw jestem ile przodków wyrąbali

Ciekawy
Ciekawy
8 miesięcy temu

To jest gorszące a tęczowe piątki są normalne?

Romb
Romb
8 miesięcy temu
Reply to  Ciekawy

Czy ty matole wiesz co to kodeks pracy, BHP!!??? Pewnie w twojej melinie tego nie ma

Jacek
Jacek
8 miesięcy temu
Reply to  Romb

Romb- nięty , komentarze nie są po to by pisać całe elaboraty o każdym aspekcie sprawy , a pani poseł też o przepisy BHP nie chodziło. Przeczytaj, zrozum, pomyśl a potem pisz.

Rafał
Rafał
8 miesięcy temu
Reply to  Romb

Ty jesteś jednak głupi,albo tylko udajesz!!Twoja ksywa idealnie do Ciebie pasuje.

Abaddon
Abaddon
8 miesięcy temu

Ciągniki BIZON? Pofedrował bym na takich ciągnikach…

Cooroonia
Cooroonia
8 miesięcy temu
Reply to  Abaddon

Tatkoo, mami pyta kiedy puścisz alimenty bo ostatnio wszystko przefedrowałeś

Gti
Gti
8 miesięcy temu

POwsko lewacka koalicja pewnie byłaby zachwycona gdyby to było dwóch nagich ciepłych…

Abaddon
Abaddon
8 miesięcy temu
Reply to  Gti

Oj, oj. Widzę, że elektorat pisowski się denerwuje? Cóż jest tego powodem?

J.o
J.o
8 miesięcy temu
Reply to  Abaddon

Gdzie widzisz oznaki zdenerwowania ? Gti stwierdził fakty .

różnica
różnica
8 miesięcy temu
Reply to  J.o

Nic nie stwierdził, zainsynuował.

PO do roboty!
PO do roboty!
8 miesięcy temu

Posłowie PO przygotujcie się lepiej do ciężkiej, uczciwej pracy!!!a nie szukajcie taniej sensacji;!!

psisiurek
psisiurek
8 miesięcy temu
Reply to  PO do roboty!

buk, konar, golizna?

Bialanin
Bialanin
8 miesięcy temu

Nie ma się co dziwić ,że ten platfusi babochłop z warkoczem jest oburzony, zazdrość ,zazdrość

Staszek
Staszek
8 miesięcy temu

Ale bym takie nie powiem co

Wnusia
Wnusia
8 miesięcy temu
Reply to  Staszek

dziadku, to nie tutaj się pisze