Wydarzenia Cieszyn

Cieszyński MZD i “uproszczona wizualizacja”

Fot. MZD Cieszyn

Dwa dni temu Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie opublikował wizualizację Rynku po remoncie. Grafika wywołała internetową burzę.

Można powiedzieć, że publikacja spotkała się z jednoznaczną krytyką. Przedstawioną sytuację określano jako najdalej posuniętą betonozę. Na wizualizacji pokazanych jest jest kilka drzewek, centrum miasta generalnie wydaje się na niej opustoszałe odsłonięte i „gołe”. Nawiązał do tego między innymi portal satyryczny Aszdziennik określając cieszyński rynek w przyszłości jako największą patelnię do smażenia.
W reakcji na taki odbiór sytuacji Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie opublikował dziś komentarz pod tym postem. Twierdzi się w nim między innymi, że drzewa w wizualizacji to tylko „nowe nasadzenia”, a wizualizacja jest uproszczona. Poniżej zamieszczamy całość komentarza na stronie MZD:

Szanowni Państwo.
Ze względu na dużo komentarzy związanych z naszym postem, informujemy, że zaprezentowana wizualizacja miała na celu prezentację tylko i wyłącznie układu zieleni uwzględniającą nowe nasadzenia.
Po podpisaniu umowy z firmą Wtórbet Sp z o.o. bardzo dużo osób było zainteresowanych jak zmieni się cieszyński rynek pod względem zieleni. W związku z powyższym została przygotowana uproszczona wizualizacja, którą Państwu zaprezentowaliśmy.
Pełne wizualizacje są dostępne na stronie www.Cieszyn.pl. Informacja o projekcie „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju – rozwój turystyki transgranicznej”, poprzedzającej go pracy koncepcyjnej i konsultacyjnej ponownie zostanie szeroko zaprezentowana we wtorek. Wyjaśnimy także konieczność prowadzenia badań archeologicznych.” – pisze MZD.

Uprzedźmy, że rzekomą pełną wizualizację na stronie miasta bardzo trudni znaleźć.

Prace remontowe na Rynku rozpoczną się po długim weekendzie. Pisaliśmy o nim między innymi TUTAJ.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jak to
jak to
1 miesiąc temu

Szyn tramwajowych to chyba nie można montować w imię wyrównania poziomów rynku, powstanie bariera niedostępności w dostępności.

tępić
tępić
1 miesiąc temu

Takie komentarze jak niżej od Polaka trzeba wycofywać, to jest mowa nienawiści, zniewaga ludzi.

liczy się klimat
liczy się klimat
1 miesiąc temu

Cieszyn ma klimat średniowiecznego – austro-węgierskiego miasteczka. I to się powinno zachować. pewnie, że remont jest konieczny, ale to co zrobiono z tą ulicą w dół do przejścia to nieporozumienie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Średniowiecze to panuje w ratuszu.
To miasto trzeba unowocześnić i ożywić bo robi się tu zwykła umieralnia.

jaka logika?
jaka logika?
1 miesiąc temu

Jeśli bardzo dużo osób było zaintersowanych jak zmieni się rynek pod względem zieleni, dlaczego zaprezentowano uproszczoną wizualizację pokazującą tylko nowe zasadzenia?. Bez sensu takie wyjaśnienie.

Gti
Gti
1 miesiąc temu

Centrum wygląda na opuszczone bo do tego dąży burmistrzowa. Za chwilę będzie zakaz wjazdu do centrum i wszystkie biznesy padną bo z tych turystów widmo to nikt nie wyżyje….

wiesław
wiesław
1 miesiąc temu

Zanosi się że targowisko będzie na na Starym Targu – ale na płycie cieszyńskiego rynku? Chyba to jakieś nieporozumienie. Nie ma żadnego wyboru projektu. Czy był ogłoszony konkurs na projekt? Dziwne to …?